هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شکایت الاهلی از استقلال به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز! حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران – کوبا در بندرعباس آغاز شد هرمزگان مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کرد

سالمندانی که هنوز برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته نشده چه کنند؟

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی اراک گفت: سالمندان بالای ۸۰ سالی که با آنها تماس گرفته نشده است، برای ثبت مشخصات در سامانه سلامت به مراکز بهداشتی محل زندگی مراجعه کنند.

بازخبر/ به گزارش ایسنا، به نقل از علوم پزشکی اراک: یاسر قربانی افزود: اگر خانواده هایی اعضایی در گروه‌های سنی بالای ۶۰ سال دارند، یکی از اعضای خانواده با در دست داشتن کارت ملی به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی  جهت ثبت در سامانه سلامت مراجعه کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون گروههای سنی بالای ۸۰ سال در استان مرکزی و با تمام سرعت و دقت در حال انجام است، اظهار کرد: مشخصات برخی افراد در سامانه سلامت ثبت نشده و پرونده سلامت در مراکز بهداشتی در شهر و روستا ندارند و این امر موجب می شود واکسیناسیون این افراد علی الخصوص گروه های سنی سالمند دیرتر از موعد مقرر انجام شود که این امر مطلوب نیست چراکه حتی یک روز تعویق یعنی یک روز بیشتر تهدید سلامتی.

او تاکید کرد: در حال حاضر از سوی مرکز بهداشت شهرستان اراک و در شهرستان ها از طریق شبکه های بهداشت و درمان با گروه‌های سنی بالای ۸۰ سال تماس گرفته شده و افرادی که هنوز جهت دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند، می تواند در روزهای آتی به محل تلقیح واکسن مراجعه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که افرادی که هنوز با آنها تماس گرفته نشده، چه اقدامی انجام دهند، گفت: عدم تماس با این افراد به معنی ثبت نشدن مشخصات این افراد در سامانه سلامت است، پس اگر خانواده ای عضو بالای ۶۰ سال دارد با در دست داشتن کارت ملی فرد سالمند به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی مراجعه کرده و نسبت به ثبت در سامانه سلامت اقدام کند.

قرباینی تصریح کرد: افراد بالای ۸۰ سال در اراک، بعد از ثبت مشخصات در سامانه بلافاصله می‌توانند به محل واکسیناسیون در سالن شهید ساکی در ساختمان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و در شهرستان‌ها نیز به محل واکسیناسیونی که در نظر گرفته شده است، مراجعه کنند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.