هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شکایت الاهلی از استقلال به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز! حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران – کوبا در بندرعباس آغاز شد هرمزگان مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کرد

توصیه‌های سرمدی درباره شیوه برگزاری مراسم‌های مذهبی و تجمعات انتخاباتی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مسئولان باید محدودیت‌های تجمعات را متناسب با وضعیت شیوع کرونا اعلام کنند. تا ۲۸ خرداد، دستگاه‌های اخذ رأی الکترونیک و حوزه‌های اخذ رأی زیاد شود همچنین می‌توان مراسم‌های مذهبی را مجازی برگزار کرد.

بازخبر/کیومرث سرمدی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونای هندی در ایران گفت: مهار بیماری کرونا نیازمند عزم جدی و هم‌افزایی مسئولان است. در گذشته به خاطر عدم هماهنگی و کوتاهی مسئولان ستاد مبارزه با کرونا آسیب‌های زیادی دیدیم که مصداق بارزش محدود نکردن سفرهای نوروزی بود که موج چهارم را ایجاد کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مسئولان در مواردی به توصیه های کارشناسان توجه نکردند، گفت: ما تجربیات زیادی مثل شیوع کرونای انگلیسی و… را در کشور داشته‌ایم، مرزهای مشترک ما با افغانستان و پاکستان کم نیست، از رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم که نسبت به بستن مرزهای مرتبط با هند اهتمام ورزد.

نماینده مردم همدان در مجلس با استناد به سخنان رهبری، به فصل الخطاب دانستن دستورات ستاد مبارزه با کرونا تأکید کرد و گفت: رهبری فرمودند که هر چه ستاد تصمیم بگیرد، رعایت می‌کنند. من پیشنهاد می‌کنم که مسئولان تصمیمات کارشناسی شده بگیرند. مسئولان باید دستور برگزاری یا عدم برگزاری مراسم‌های مذهبی را متناسب با وضعیت شیوع بیماری اعلام کنند. می‌توان مراسم‌های پربرکت مذهبی را مجازی برگزار کرد.

سرمدی همچنین در مورد انتخابات و شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: اگر شدت بیماری تا ۲۸ خرداد زیاد شود، وزارت کشور تا جایی که می‌تواند دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک را زیاد کرده و از طرف دیگر حوزه‌های اخذ رأی را آنقدر زیاد کند تا تجمع آسیب‌زا کشور را تهدید نکند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.