هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
«فعالیت‌های صیادی» علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک اعلام شد راه اندازی خط تولید واکسن کووید ۱۹ قبل از کارآزمایی های بالینی تخلیه دو نگله سنگین ۲۲۲ تنی در بندر شهید رجایی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت شناسایی و نظارت بر حمل بار در شهر

تعمیر و به آب اندازی ۳۰ فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیر اساسی و زیر آبی و به آب اندازی یدک کش خلیج فارس ۴ و الحاق این شناور به چرخه خدمات حمل و نقل دریایی بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در سال گذشته ۳۰ فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی تعمیر و به استمرار فعالیت در ناوگان خدمات دریایی کشور ملحق شدند.

بازخبر/محمدرضا پوررجبی صبح امروز(۱۰ فروردین ماه) در تشریح ای خبر تصریح کرد: یدک کش پر قدرت خلیج فارس ۴ بعد از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی و انجام بازرسی های کارشناسان موّسسه رده بندی  در محل سرسره مخصوص  تعمیرات بندر شهید رجایی به آب اندازی شد.

وی طول این یدک کش را ۳۴ متر ؛ با عرض حدود ۱۰ متر و آبخور حدود ۴,۵ متر  اعلام کرد و افزود: این شناور پرقدرت از ۴۴۰۰ اسب بخار و توان کشش بیش از ۵۰  کیلو نیوتن برخوردار است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مهم‌ترین ماموریت شناور یدک کش خلیج فارس ۴ را شرکت در عملیات پهلو دهی و جداسازی کشتی‌های تجاری و نفتی عنوان کرد.

به گفته پوررجبی، این شناور با برخورداری از سیستم  رانش سمتی که قادر است به همه جهات نیرو وارد کند، در عملیات مقابله با آتش، آلودگی و همچنین اسکورت کشتی‌ها  نیز ایفای نقش می‌کند.

پور رجبی در بخش دیگری از سخنانش حفاظت از سطح آمادگی عملیات شناورهای خدماتی را یکی از مهم‌ترین وظایف و راهبردها اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بنادر و دریانوردی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ۳۰ فروند شناور با کاربری های مختلف در این اداره کل  و دیگر کشتی سازی های استان تعمیر و به ناوگان خدمات دریایی جنوب کشور محلق شدند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.