هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
«فعالیت‌های صیادی» علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک اعلام شد راه اندازی خط تولید واکسن کووید ۱۹ قبل از کارآزمایی های بالینی تخلیه دو نگله سنگین ۲۲۲ تنی در بندر شهید رجایی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت شناسایی و نظارت بر حمل بار در شهر
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان:

احتمال گردوخاک در هرمزگان دور از انتظار نیست/شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز سرعت وزش بادهای غربی در مناطق دریایی استان به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا هم به بیش از ۲ متر می‌رسد.

بازخبر/     مجتبی حمزه نژاد در گفت و گو با ایسنا، افزود: آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز با وزش بادهای غربی به شدت مواج و طوفانی است و سرعت وزش باد در مناطق دریایی استان به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا هم به بیش از ۲ متر می‌رسد.

وی اضافه کرد: با توجه به مواج و طوفانی بودن دریا توصیه می‌شود که شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تجاری در بنادر و اسکله های استان اتخاذ شود.

حمزه نژاد با اشاره به اینکه در برخی نقاط ساحلی استان نیز احتمال گردوخاک در ساعات بعد از ظهر دور از انتظار نیست، اظهار کرد: به تناوب تا روزهای پایانی هفته جاری وزش باد شدید شاخص‌ترین پدیده مناطق دریایی استان خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه روز یکشنبه نیز سرعت وزش باد قابل ملاحظه و دریا مواج خواهد بود، عنوان کرد: از فردا در برخی نقاط استان کاهش ۱ تا ۲ درجه‌ای دما در طول روز رخ می‌دهد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.