هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شیوع غیرمعمول کرونا در بستک و پارسیان/برخورد با شناورهای غیرمجاز ضرورت دارد ممنوعیت تردد جاده‌ای به شهرهای خوزستان/ محدودیت در۶ شهر و ۲ جزیره مبتلایان کرونای انگلیسی در هرمزگان به ۹ نفر رسید برخورد جدی با انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در بندرعباس

درب‌های حرم امامزاده سید محمد(ع) از “هرمزگان” به “بلد” بدرقه شد

مراسم بدرقه درب‌های ساخته شده حرم مطهر امامزاده سید محمد(ع)، عموی امام زمان(ع) به شهر بلد عراق در هرمزگان برگزار شد.

بازخبر/مراسم بدرقه درب‌های ساخته شده حرم مطهر امامزاده سید محمد(ع)، فرزند امام هادی(ع) و عموی امام زمان(ع) به عراق، صبح امروز (چهارم بهمن‌ماه) با حضور نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان برگزار شد.

سید کاظم موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هرمزگان، در این مراسم به تشریح روند ساخت و تکمیل و ارسال درب‌ها به کشور عراق پرداخت و گفت:  ساخت ۴ درب حرم سید محمد(ع) ۲ سال پیش در استان هرمزگان آغاز شد. امروز با کمک‌ها و نذورات مردم استان، این کار به نتیجه رسیده و با اذن و اجازه حضرت علی(ع) امروز آن را راهی عراق می‌کنیم.

وی افزود: بر روی هر درب حدود ۸ مترمکعب چوب ساج برمه اعلا، ۸ مترمربع شیشه نشکن درجه یک، ۳۰۰ کیلوگرم مس، یک و نیم کیلوگرم طلای ۲۴ عیار ناب به کار رفته و طرح گل و بوته توسط قلم‌زنان ماهر کشور بر روی آن‌ها نقش زده شده و با نرخ امروز، هزینه هر درب حدود ۲ و نیم میلیارد تومان تمام شده است.

به گزارش ایسنا، مرقد امامزاده سید محمد(ع) در شهر بلد، در ۸۵ کیلومتری شمال کاظمین و ۵۰ کیلومتری جنوب سامرا قرار دارد.

پسندیدم(15)نپسندیدم(7)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.