هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
باید نگاه‌مان به ظرفیت توریست درمانی هرمزگان معطوف شود در مبارزه با کرونا تاریخ ساز شدیم اضافه شدن ۲ هزار تخت جدید بیمارستان در هرمزگان طی ۳ سال اخیر ۳۰ پروژه بهداشتی درمانی در استان هرمزگان به بهره برداری رسید

آغاز طرح آتیه خانواده روستائیان

ارائه خدمات رایگان درمانی توسط مراکز درمانی دولتی به روستائیان سراسر استان

بازخبر/ استاندار هرمزگان گفت: همه افرادی که از بیمه پایه سلامت روستایی برخوردار هستند می توانند در طرح بیمه تکمیلی ثبت نام کنند و از خدمات رایگان مراکز دولتی در بخش درمان سرپایی، بستری و داروی رایگان بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، پیش از ظهر امروز آیین افتتاح طرح آتیه خانواده روستائیان با هدف بهره مندی جامعه روستایی استان از مزایای بیمه تکمیلی با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه صنعت بیمه به‌عنوان یک پشتیبان در همه حوزه هایی که جزء دغدغه های مهم و اصلی خانواده ها به شمار می رود همچنان ناشناخته است ، گفت: در حال حاضر در این حوزه ضعف اساسی وجود دارد و باید تبلیغات گسترده ای به‌ویژه از سوی رسانه ملی و سایر رسانه ها برای شناساندن مزایای استفاده از بیمه های مختلف انجام شود.

وی افزود: با بهره مندی مردم از بیمه های مختلف به خصوص بیمه تکمیلی درمان، بخش بزرگی از دغدغه مردم در زمینه تأمین هزینه های درمان رفع می شود.

همتی، وجود صندوق بیمه بازنشستگی و از کارافتادگی روستائیان و عشایر که در مجلس هفتم به تصویب رسیده است را یکی از کارهای شاخص در زمینه ایجاد اطمینان خاطر برای جامعه روستایی و عشایری برشمرد و گفت: عضویت در این صندوق با پرداخت هزینه ناچیزی از سوی روستائیان صورت می گیرد و مابقی هزینه ها را دولت پرداخت می کند.

استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به آغاز طرح آتیه خانواده روستائیان در هرمزگان، گفت: ۷۹۴هزار روستایی در هرمزگان بیمه پایه سلامت دارند که از محل منابع دولتی تأمین شده و اگر هر فرد روستایی حق بیمه سالیانه بین ۶۰ تا ۸۰هزار تومان را پرداخت کند، از خدمات درمان سرپایی، بستری، ویزیت و داروی  رایگان در مراکز درمانی و بیمارستانی دولتی بهره مند خواهند شد.

همتی اضافه کرد: در بیمه پایه سلامت روستایی هر فرد باید در بخش بستری ۵درصد و در بخش سرپایی ۳۰درصد از هزینه ها را پرداخت کند اما اگر از بیمه تکمیلی بهره مند شوند، هیچگونه هزینه ای برای درمان نمی پردازند.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: دهیاران و خانه های بهداشت روستایی مسئولیت آگاه سازی مردم برای بهره مندی از مزایا و آثار خوب این طرح  را بر عهده دارند.

در این نشست مدیر بیمه آتیه سازان حافظ مجری طرح و رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز حضور داشتند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.