هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹٫۰۹٫۱۵ مشکلی در تامین گوشت مرغ هرمزگان وجود ندارد زمان تشخیص کرونا در هرمزگان به کمتر از نیم ساعت رسید ثبت ۱۲۲۶ بیمار مثبت به اچ آی وی مثبت در هرمزگان/ بندرعباس و میناب در صدر

آغاز طرح برق امید ویژه مشترکان برق خانگی در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکان برق خانگی داد.

بازخبر/ هاجر عبدی صبح امروز(پنجم آبان ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: در این طرح مشترکانی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر دوره دوماهه برق مصرف کنند، قبض برق آن‌ها رایگان می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه‌ای برق مصرفی در هرمزگان شامل دو تعرفه تابستانه و زمستان است که تعرفه تابستانه از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می‌شود.

عبدی با اشاره به اینکه مشترکانی که در تعرفه تابستان در هر دوره کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می‌گیرند و قبض برق آن‌ها بصورت رایگان محاسبه می‌شود، خاطرنشان کرد: مشترکانی که در تعرفه تابستان کمتر از ۳ هزار کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۲۰۰ کیلووات در هر دوره مصرف کنند هزینه برق آن‌ها با تخفیف محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق اکنون ۷۱۵ هزار مشترک دارد که از این میزان ۵۷۳ هزار مشترک معادل ۸۲ درصد مشترکان خانگی هستند.

عبدی بیان کرد: طبق آخرین محاسبه مصرف برق در استان، حدود ۲۰ درصد مشترکان خانگی کم مصرف هستند که هزینه برق آن‌ها از این ماه رایگان محاسبه می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را اصلاح الگوی مصرف برق مشترکان خانگی و آموزش مشترکان پرمصرف برای قرار گرفتن در گروه‌های مشترکان خوش مصرف و درنهایت کم مصرف دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اضافه کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی وآبگرمکن است.

عبدی اظهار کرد: استفاده از نور طبیعی درطول روز و همچنین استفاده از لامپ‌های کم مصرف در ساعات شب هزینه برق مصرفی را کاهش می‌دهد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.