هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
قالیباف به کرونا مبتلا شد بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در دستور کار نمایندگان زمان واریز یارانه ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی به کادر درمان رحم کنید
یک عضو کمیسیون شوراها در مجلس:

آمریکایی‌ها با تحریم‌های بانکی به دنبال فشار روانی بر ایران هستند

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: آمریکایی‌ها با تحریم‌های بانکی بیشتر به دنبال فشار روانی بر ایران و مردم هستند و با توجه به نزدیک بودن انتخابات در آمریکا ترامپ قصد خودنمایی و تبلیغ در افکار عمومی را دارد.

بازخبر/  ابوالفضل ابوترابی  در خصوص تحریم ۱۸ بانک ایران از سوی آمریکا، اظهار کرد: تحریم بانک‌های ایرانی چیز جدیدی نیست چرا که در گذشته هم همین بانک‌ها به دلیل بسته بودن «سوئیفت» (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) مبادلات پولی نمی‌توانستند داشته باشند و این تحریم‌ها از نظر عملی چیزی جدیدی ندارد. آمریکایی‌ها با این تحریم‌ها بیشتر به دنبال فشار روانی بر ایران و مردم هستند و با توجه به نزدیک بودن انتخابات در آمریکا ترامپ قصد خودنمایی و تبلیغ در افکار عمومی را دارد.

وی افزود: از قبل سوئیفت دچار مشکل شده و روی ایران بسته شده بود و این تحریم‌ها هیچ اثر تازه‌ای ندارند و عملاً در گذشته هم این ۱۸ بانک تحریم بوده‌اند. اما باید این سؤال اساسی را مطرح کنیم که آیا تحریم‌ها روی ایران اثر دارد یا خیر؟

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در همین خصوص، افزود: بارها اعلام کرده‌ایم که حدود ۳۰ درصد مشکلات کشور به تحریم‌ها بر می‌گردد و وزن تحریم‌ها حدود یک سوم مشکلات را در بر می‌گیرد، این در حالی است که دشمن روی این تحریم‌ها خیلی تبلیغ می‌کند و اثر آن را بیشتر از آن چیزی که هست جلوه می‌دهد.

ابوترابی تصریح کرد: بنابراین ۷۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و به نوع قانون‌گذاری، فرایندها و ساختارهای غلط، هدر دادن منابع و اسراف زیاد، موانع متعدد کسب و کار و سو مدیریت‌ها بر می‌گردد. منتها برخی مدیران هم اثر تحریم‌ها را بیشتر از وزن واقعی آن جلوه می‌دهند.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون، خاطرنشان کرد: عمده داروهای مورد نیاز کشور توسط شرکت‌های خصوصی تولید می‌شود و ادعای آمریکا مبنی بر تحریم نکردن دارو کذب است چراکه در عمل اجازه ورود دارو به کشور را با تحریم‌های ظالمانه نمی‌دهد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.