هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
رشد ۵۵ درصدی ظرفیت نیروگاه های هرمزگان از ابتدای سال ۹۲ مرمت قلعه پرتغالی های جزیره لارک آغاز شد ممنوعیت برگزاری تجمعات و مراسم شادی و عزا در هرمزگان تا اطلاع ثانوی خانوارهای هرمزگانی دغدغه تامین روغن نداشته باشند

شیراز نامزد پایتخت جهانی کتاب خواهد شد

شهردار شیراز با اشاره به کسب عنوان پایتختی کتاب، وعده داد که با توجه به وجود و اهتمام جدی به توسعه زیرساخت‌های مطالعه و کتابخوانی و به واسطه داشته‌ها و ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف، در سال جدید میلادی نامزد پایتخت جهانی کتاب شود.

بازخبر/ حیدر اسکندرپور یکشنبه ۷ مهر در یک کنفرانس خبری، با اشاره به مشکلاتی نظیر جنگ، تنش، بیماری و  که امروز کشورهای مختلف به آن مبتلا شده‌اند، اهمیت اقدامات فرهنگی با نگاه صلح‌مدارانه را در فضای کنونی دوچندان دانست و خاطرنشان کرد که بشر برای درک و شناخت بهتر از یکدیگر، نیازمند دانستن در مورد تفاوت‌های جوامع است و کتاب یکی از بهترین راه‌های کسب این دانایی است.

اسکندرپور کتاب را عنصری یاری دهنده به بشریت برای شناخت مطلوب از محیط پیرامونی و خصوصیت‌ها و ویژگی‌های جوامع مختلف توصیف و تاکید کرد که شیراز به واسطه پشتوانه‌های غنی در زمینه‌های مختلف، می‌تواند جایگاهی ویژه در عرصه جهانی داشته باشد.

شهردار شیراز با اشاره به اعطای پایتختی کتاب برای سال ۹۹ به شیراز، از تلاش مسئولان و دستگاه‌های مختلف برای قرار گرفتن در فهرست شهرهای نامزد پایتخت جهانی کتاب خبر داد و یادآور شد که با وجود زیرساخت‌ها، این موفقیت برای شهر راز رقم خواهد خورد.

اسکندرپور تاکید کرد که اگر امسال شیراز به عنوان نامزد کسب عنوان پایتخت کتاب جهان معرفی نشود، تلاش‌ها برای برداشتن گام‌هایی بلند در این زمینه تداوم خواهد داشت زیرا پایتختی کتاب جهان به عنوان مسیری که از طریق آن فرهنگ و فرصت کتابخوانی را می‌توان ترویج داد، تعریف شده است.

شهردار شیراز، ایجاد بسترهایی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در فرهنگسراها، مراکز گردشگری و تفریحی، مکان‌های عمومی در اختیار شهرداری را از رویکردهای اصلی مدیریت شهری دانست که با اهتمامی جدی‌تر، دنبال خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.