هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
عملکرد خوب واکسن “کووید-۱۹” آمریکایی‌ها در مراحل اولیه کشف کهکشانی که همانند کهکشان راه شیری به نظر می‌رسد مراقبت های بهداشت اولیه، اصلی حیاتی در دستیابی به سلامتی همگانی است از سرگیری نماز جمعه در برخی شهرستان‌های هرمزگان

در شرایط تحریم و کرونا می‌توانیم افتخارآمیز سخن بگوییم

رئیس جمهور گفت: ۹۹.۹ درصد از جمعیت شهرنشین ما از آب پایدار استفاده می‌کنند و این میزان در روستاها ۸۷ درصد است و این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.

بازخبر/حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در استنا‌های فارس و کرمانشاه طی سخنانی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: حضور امام رضا(ع) در ایران همیشه افتخار ما ایرانیان بوده و ما خودمان را در پناه رحمت‌ها و الطاف آن حضرت می‌دانیم.

وی افزود: امروز شاهد افتتاح طرح‌هایی در دو استان فارس و کرمانشاه بودیم که هر دو استان از نظر اینکه بخشی از این افتتاح‌ها مربوط به آب می‌شد، استان‌هایی هستند که در شرایط آبی خوبی قرار ندارند، بسیار حائز اهمیت است.

رئیس‌جمهور گفت: از همه کارگران، مهندسین و مدیران در وزارت نیرو و بخش خصوصی تشکر می‌کنم که امروز کار بزرگی انجام شده است. ۹۹٫۹ درصد از جمعیت شهرنشین ما از آب پایدار استفاده می‌کنند و این میزان در روستاها ۸۷ درصد است و این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی تصریح کرد: افتتاح یک سد مخزنی ملی در هر دو ماه و افتتاح یک تصفیه‌خانه آب شهری در هر ۵۰ روز برای ما اهمیت دارد و مردم ما می‌دانند که تمام تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور در زمان پیروزی انقلاب ۴ عدد بوده و ما امروز به عدد ۲۴۲ تصفیه‌خانه فاضلاب رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: در آغاز انقلاب ۲۷ تصفیه‌خانه آب داشتیم و امروز ۱۵۶ تصفیه‌خانه را افتتاح کرده‌ایم که ۳۷ تصفیه‌خانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است. این یعنی که از آغاز این دولت کار جهادی تحقق یافته و شاهد این افتتاح‌ها هستیم.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: ما در شرایط فشار، تحریم و  کرونا و شرایطی که هر روز ستمگری و ابرقدرتی مانند آمریکا ما را در فشار، تهدید و تحریم قرار می‌دهد، توانستیم افتخارآمیز حرف بزنیم؛ این یعنی درباره آنچه پس از انقلاب اسلامی بوده نسبت به قبل از انقلاب با افتخار می‌گوییم از ۴ تصفیه‌خانه فاضلاب به ۲۴۲ و از ۲۷ تصفیه‌خانه آب به عدد ۱۵۲ رسیدیم و حرکت ما پرشتاب بوده و مردم ما برای آبادانی سرزمین خود چه در بخش دولتی و در بخش خصوصی تلاش کرده‌اند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.