هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
محل شهادت ۲۹۰ مسافرهواپیمایی ایرباس در آب‌های خلیج‌‎فارس گلباران شد دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی ۲ ماهه شد خبر ناخوشایند برای کارگران؛ معوقات حق مسکن پرداخت نمی‌شود بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد

تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری و سینمایی هرمزگان تمدید شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: پیشنهاد تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری، سینمایی استان شامل سالن های سینما، تئاتر، موسیقی، نگارخانه‌ها و… داده شده است.

 بازخبر/رضا کمالی زرکانی صبح امروز(نهم تیرماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنی بر بازگشایی اماکن فرهنگی؛ استان هرمزگان نیز در حال مهیاسازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی است.

وی افزود: اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر پیک این بیماری طی دو هفته آینده و لزوم ماندن مردم در  خانه، پیشنهاد تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی به دستگاه‌های بالادستی داده‌شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: از سوی دیگر نقش فرهنگ و هنر در تقویت روحیه جمعی و سلامت روانی جامعه و بالا بردن انگیزه زندگی بسیار مؤثر است و نباید در چنین شرایطی از آن مغفول ماند و در کنار این بیماری کم‌اهمیت جلوه داد.

کمالی زرکانی خاطرنشان کرد: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا بخش فرهنگ و هنر مبادرت به ساخت بیش از صدها کلیپ آموزشی و ده‌ها برنامه و جشنواره در فضای مجازی کرد که در کشور به‌عنوان الگو و شاخص مطرح و موردتمجید و استفاده قرار گرفت.

وی بیان کرد: علیرغم ارائه پیشنهاد تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری و سینمایی استان، مشغول آماده‌سازی این فضاها هستیم و مردم مطمئن باشند در صورت بازگشایی،  مشکلی از لحاظ بهداشتی وجود نخواهد داشت و با رعایت صددرصدی پروتکل‌های بهداشتی این اماکن بازگشایی خواهد شد و در این خصوص یک تیم نظارتی تشکیل‌شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان از همراهی و همکاری ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا و به‌ویژه فریدون همتی استاندار هرمزگان و توجه ویژه‌اش به حوزه فرهنگ و هنر تقدیر و تشکر کرد و افزود: نظرات عموم مردم و صلاح جامعه در این شرایط خاص در تصمیم‌گیری‌های بخش فرهنگ و هنر استان در نظر گرفته می‌شود و مردم مطمئن باشند مراکز فرهنگی هنری و به‌ویژه جامعه رسانه‌ای و هنرمندان در کنار آن‌ها خواهند بود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.