هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بخش پلاسما فرز بهبود یافتگان کووید ۱۹ در مرکز انتقال خون بندرعباس افتتاح شد انبارهای فعال قشم ساماندهی می‌شود قربانی: به مجیدی و استقلال ظلم می‌کنند/ به خاطر جذب ۴ فالوئر، مشکلات را گردن دیگری نیندازیم فدراسیون فوتبال پاسخ فیفا را داد/ اساسنامه این بار تایید می‌شود؟

تشکیل کمیته ویژه ارزیابی وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرک هرمزگان

بازرس کل هرمزگان در اجرای سیاست های حمایت از جهش تولید، ضمن حضور در گمرکات شهید رجایی و باهنر ، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و انبارهای مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی از این مجتمع ها بازدید و از نزدیک در جریان تشریفات گمرکی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت قرار گرفت.

بازخبر / رضا مختاری صبح امروز(۱۳ خردادماه) با حضور در واحد درب خروج گمرک شهید رجایی ،با  صاحبان و ترخیص کاران کالا گفتگو و تکریم ارباب‌رجوع و نحوه خدمت رسانی به مردم را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

بازرس کل استان هرمزگان در این بازدید ضمن سرکشی از بخش­ های مختلف مجموعه گمرکات شهید رجایی و باهنر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان ، در جلسه­ای با حضور ناظر گمرکات استان، معاونین مربوط، مدیر کل گمرک شهید باهنر و مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی حضور یافت.

مختاری با اشاره به منویات و تاکید مقام معظم رهبری بر جهش تولید به تبیین سیاست های بازرسی کل استان هرمزگان جهت حمایت از جهش تولید و اشتغال و رفع موانع و مشکلات موجود در گمرکات پرداخت.

بازرس کل استان هرمزگان ضمن تأکید بر هماهنگی، ارتباط و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در واردات و صادرات و جلوگیری از رسوب کالا، اظهار کرد: حضور بازرسی کل استان هرمزگان به عنوان یک ظرفیت در کنار دستگاه های اجرایی، مردم و در کنار مشکلات جزء رسالت های نوین سازمان بازرسی و مورد تاکید رئیس سازمان بازرسی کل کشور اس تا با ارتباط دو سویه و بیش از پیش با همکاری یکدیگر چالش ها و آسیب های پیش رو از سر راه برداشته شود.

وی همچنین با تأکید بر انجام بدون وقفه و تسریع در کلیه فرآیندهای گمرکی و تکالیف سازمان بنادر در استان در ترخیص کالا، خاطرنشان کرد:این فرآیندها باید در اسرع وقت انجام شوند به نحوی که در کمترین زمان ممکن شاهد ترخیص و ارسال کالاهای مورد نیاز جامعه به ویژه کالاهای اساسی باشیم و هر گونه ماندگاری کالا و کندی انجام این فرآیند ناشی از مکاتبات زائد و وقت گیر و عدم همکاری و سلیقه ای عمل کردن تعدادی از دستگاه های ذی ربط در خصوص برخی از کالاها قابل پذیرش نبوده و سریعا باید رفع شود و قطعا بازرسی کل استان هرمزگان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

در پایان بازرس کل استان هرمزگان در اجرای سیاست های حمایت از جهش و رونق تولید و به منظور برون رفت مجموعه گمرکات از شرایط فعلی و رفع مشکلات و نواقص، مقرر داشت کمیته ویژه ارزیـابی وضعیت کالاهـای رسـوب شـده در گمـرک برای بررسی کارشناسی مشکلات موجود در گمرکات هرمزگان با همراهی دستگاه های مرتبط در جهت رفع چالش ها و تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و مورد نیاز واحد های تولیدی که موجب تحقق جهش تولید در سطح استان و کشور خواهد شد تشکیل و با برنامه ریزی مدون، جلسات منظم با حضور دستگاه های مربوطه برگزار و مسائل، مشکلات و چالش­های پیش رو و موجود مورد بحث و در جهت رفع آنها تصمیمات مناسب و کارشناسی اتخاذ شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.