هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
غول‌های فناوری علیه سیاست ترامپ وارد عمل شدند ماسک‌ها را نشورید/افراد بیمار به هیچ عنوان ماسک فیلتردار نزنند مدیران مناطق آزاد پیگیر حل مشکل ترخیص کالاهای بازرگانان باشند دشمنان فکر می‌کردند با فشار تحریم شدید از سال ۹۷ کشور را دچار بحران می‌کنند
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی:

عدم مشاهده کرونا جدید در کشور/تا شش ماه آینده هیچ کمبودی در زمینه دارو نخواهیم داشت

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: باقاطعیت می‌گویم‌که حداقل تا شش ماه آینده هیچ مشکلی در تامین دارو و تجهیزات اتاق عمل و پزشکی نخواهیم داشت.

بازخبر / سعید نمکی عصر امروز(۱۴ بهمن) در آیین افتتاح ساختمان جدید دانشکده پرستاری و مامایی هرمزگان اظهار کرد: همه به اهمیت بخش سلامت و درمان واقفیم و می‌دانیم انتخاب مسئول برای این‌بخش چقدر حساس و سخت است.

وی عنوان کرد: در هرمزگان نیروهای جهادی زیادی مشغول به خدمت هستند که بارها خدا را به خاطر وجود چنین افرادی سپاس گفته‌ام.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: کاستی‌هایی در کشور وجود دارد و مردم از وجود چنین مشکلاتی گله می‌کنند که حق هم دارند اما باید بدانند که ما تمام تلاش خود را برای کم کردن مشکلات انجام‌ می‌دهیم.

نمکی بیان داشت: ما نمی‌خواهیم شرمسار مردم باشیم،آنچه انجام ‌داده‌ایم و یا انجام خواهیم داد همه از برکت خون شهداست.

وی بابیان اینکه امروز ۶۶دانشگاه علوم پزشکی مقتدر در کشور داریم، اظهار کرد: در گذشته پزشک حاذق ایرانی به خصوص در استان هرمزگان و استان‌های جنوبی نبود درحالی که امروز می‌بینید که چه پیشرفت‌هایی در این عرصه داشته‌ایم.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: آنفولانزای سختی که در کشور شیوع پیدا کرد را مهار کردیم و این تجربه‌ای است که انقلاب به ما آموخت.

نمکی با ذکر این نکته که باید شیوه‌ی زندگی‌مردم‌را تغییر دهیم ادامه داد: پرستاران ما باید مولفه‌های اجتماعی آشنا و با افراد حاضر در جامعه پیوند داشته باشد.

وی تصریح کرد: پرستاری در منزل از دیگر خدماتی است که به دنبال رواج آن هستیم چرا که حضور افراد در بخش‌های مختلف بیمارستانی باعث افزایش بیماری‌ها خواهد شد.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش آهنگ رشد جمعیت در کشور نگران کننده‌است که باید نسبت به شرایط فرزندآوری و مراقبت از زنان باردار اقدامات ویژه‌ای انجام‌شود.

نمکی ارتقا مراکز ناباروری از دیگر موضوعات در دست اقدام خواند و تشریح کرد: ما نیازمند نیروهای چندوجهی و چند ظرفیتی در بخش سلامت هستیم و باید روی مهارت‌آموزی بیشتر کار کنیم.

وی گفت: باقاطعیت می‌گویم‌که حداقل تا شش ماه آینده هیچ مشکلی در تامین دارو و تجهیزات اتاق عمل و پزشکی نخواهیم داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اضافه کرد:هیچ‌مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا تا این لحظه در کشور مشاهده نشده است.

نمکی ادامه داد:در مواردی که  مشکوک هم بوده‌ایم مشکل خاصی وجود نداشته‌ افراد و افراد پس از معاینه‌های لازم از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی با بیان این که این ویروس با ویروس آنفلوآنزایی که در هفته‌های پیشین در کشور شیوع پیدا کرده بود ماهیتی متفاوت دارد، گفت:با این حال بهتر است مردم اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

همچنین استاندار هرمزگان در آیین افتتاح ساختمان جدید دانشکده پرستاری و مامایی هرمزگان اظهار کرد: از افتتاح این دانشکده بسیار خوشحالم چرا که پشتیبان بخش سلامت استان خواهد بود.

فریدون همتی عنوان کرد: مشکلات درمانی و بهداشت در استان زیاد است اما با تلاش مسئولان توانسته‌ایم گوشه‌ای از این مشکلات را حل کنیم.

استاندار هرمزگانتصریح کرد: تامین تجهیزات جدید و موردنیاز در بخش سلامت به سرعت درحال انجام است و در این شرایط تحریم و سخت توانسته‌ایم کارهای بزرگی انجام دهیم.

همتی سال ۹۹ را سال افتتاح بیمارستان های هرمزگان دانست و ادامه داد: تلاش می‌کنیم در سفر رییس جمهور که در اسفندماه انجام‌می‌گیرد بیمارستان شریعتی و بیمارستان میناب به بهره‌برداری برسد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.