بهترین خدمات طراحی سایت در اصفهان مزایای استفاده از لوله‌های پلی اتیلن در سامانه‌های آب و فاضلاب مرگ خواننده‌ای که فروش کنسرتش رکود جهانی را شکست ۵ نوشیدنی معجزه‌گر که سنگ کلیه را درمان می‌کند

تشکر بن سلمان از چین بابت احیای روابط با ایران/ تاکید شی جینپینگ بر ادامه گفتگوهای تهران و ریاض

ولیعهد سعودی در تماس با رئیس جمهور چین از نقش این کشور در بازگشت روابط ایران و عربستان تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در تماس تلفنی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین از ابتکارعمل و نقش این کشور در گسترش روابط حسن همجواری میان ایران و عربستان تقدیر کرد.

بن سلمان همچنین بر اهمیت روابط راهبردی میان پکن و ریاض تاکید کرد.

از سوی دیگر رئیس جمهور چین نیز از نقش عربستان در گسترش روابط کشورش با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و خاورمیانه تقدیر کرد.

رئیس جمهور چین در صحبت‌های خود از گفت‌وگوهای جاری میان تهران و ریاض و توافق به دست آمده برای عادی‌سازی روابط میان ایران و عربستان اعلام حمایت کرد.

همچنین بنابر گزارش خبرگزاری دولتی عربستان (SPA)، بن سلمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از ابتکار چین برای حمایت از آنچه “تلاش ها برای توسعه حسن همجواری” میان عربستان سعودی و ایران خواند، ابراز قدردانی کرد.

دو طرف علاوه‌ بر این، بر اهمیت روابط استراتژیک بین عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت در جهان به شمار می‌آید و چین، به‌ عنوان شریک اصلی تجاری کشورهای خلیج فارس تاکید کردند./بازخبر

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.