فرمانده «یگان‌های ویژه»: کسی ثابت کند، فردی با خطای یگان ویژه «کشته» شده،«جایزه» می‌گیرد / مردم باید به محض حضور یگان‌های ویژه، صحنه را «ترک» کنند ظاهر فریبنده یک قاتل بالفطره / عکس سردار آزمون از دخترانش می‌گوید پیش بینی آینده طرح فروش اموال دولت: این اموال را بانکها و دیگر پولدارهای دولتی خواهند خرید

اجرای طرح جامع مهارت آموزي در شهر بندرعباس

مدیریت مطلوب شهری با مشارکت و همراهی شهروندان امكان پذير می‌شود

در راستای کمک به اشتغال خرد و توانمندسازی خانواده‌ها، اجرای طرح جامع مهارت‌آموزی به عنوان یکی از برنامه‌های جدی این شورا، در دستور کار قرار دارد.

برقراری مدیریت مطلوب شهری بدون مشارکت و همراهی شهروندانی آگاه و دغدغه‌مند، امری دور از دسترس به‌نظر می‌رسد.
بر همين اساس شورای اسلامی شهر بندرعباس با موضوع ایجاد و استقرار مدیریت نظام آموزش شهروندی جامع و یکپارچه در شهر بندرعباس، با استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نسبت به طراحی و آموزش مهارت یکپارچه و کارآمد در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی به‌صورت مشارکتی با مؤسسات آموزشی معتبر اقدام کرده است، این شیوه‌نامه به طور جامع جهت مشارکت با مؤسسات آموزشی تدوین شده است.

به عنوان یکی از حامیان طرح جامع مهارت‌آموزی، ارتقاء کیفیت آموزش شهروندان به طور مستمر، اعم از آموزش‌های مهارتی و تخصصی در فرهنگسراها، مساجد، مراکز فرهنگی و … متناسب با نیازهای روز جامعه هدف، استقرار نظام جامع و یکپارچه در ارایه خدمات آموزشی به شهروندان، نظارت بر عملکرد و بهبود فرایند آموزش شهروندان پیش، حین و پس از آموزش، جذب و توسعه مشارکت‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی،مولد سازی هنرجویان دوره‌های آموزشی مهارتی،توانمندسازی و کارآفرینی شهروندان، خصوصا زنان هنرمند و سرپرست خانوار و بانوان محلات،ایجاد روحیه شادی و نشاط از اهداف مهم اجرائي اين طرح است.

 پیگیری طرح مورد نظر در راستای تحقق به وعده‌های زمان تبلیغات، جهت حضور در انتخابات در دستور کار و مورد تاکید قرار گرفته است، توانمندسازی شهروندان و توجه به ظرفيت ها و توانايي هاي آنها می‌تواند توان مشاركت آنها را در مديريت شهر بالاتر ببرد و اين امر در فراز و نشيب‌های مختلف به سود مديريت شهری خواهد بود. چرا كه مشاركت شهروندان آگاه به امور را مي‌تواند ظرفيت‌های فرهنگی و اجتماعی شهروندان را بيشتر به نمايش بگذارد.

طرح جامع مهارت آموزی جزو برنامه‌هايي بوده كه به طور جدی و به شكل پژوهشی تدوين و به آن پرداخته شده كه اميدواريم به شكل عملياتی شاهد اتفاقات مهمی در شهر بندرعباس باشيم.

 

 

 

خبرنگار : سید محمد بنی هاشمی

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.