هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
چرا واکسن آسترازنیکا کم شد؟ میزبان جام جهانی از ایران عقب افتاد! حرف‌های مشکوک درباره امیر قلعه‌نویی مشکل فوتبالیست هرمزگانی در بستر بیماری برطرف می شود؟

ایجاد زحمت و هزینه اضافی بر مردم ممنوع!

ایسنا/هرمزگان دادستان مرکز استان هرمزگان از ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر الزامی نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

بازخبر/   مجتبی قهرمانی صبح امروز (۱۵ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، افزود: این بخشنامه به فرماندهی انتظامی هرمزگان و کلیه دفاتر اسناد رسمی استان ابلاغ شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بخشنامه روز گذشته‌ دادستان کل کشور در خصوص الزامی نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی و همچنین؛  دادنامه صادره از هیأت عمومی دیوان عدالت ادارای ؛ در راستای دستور العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و به منظور پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قوانین و همچنین انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت و صیانت قانونمند از حقوق عمومی ، برگ سبز خودر و (شناسنامه مالکیت) صادره از شرکت های تولیدی و پلیس به عنوان سند مالکیت تلقی شده و نقل و انتقالات خودرو با ثبت مشخصات متعاملین و نیز مشخصات خودرو مندرج در برگ سبز در ادارات راهنمایی و رانندگی بلامانع بوده و ضرورتی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست، مگر اینکه متعاملین خواهان ثبت آن در دفاتر مذکور باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در ادامه تأکید کرد: مقتضی است دقیقاً وفق مفاد بخشنامه و مقررات ، نسبت به خدمت رسانی مطلوب به کلیه مراجعین ، اقدام و از هرگونه رفتاری که موجب زحمت و هزینه برای مردم شود، به جد خودداری شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: در صورت مشاهده یا گزارش هر نوع اقدامی خلاف موازین مذکور ، مستنکفین با اعلام جرم و تشکیل پرونده کیفری ، از سوی این دادستانی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.