هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان

بندر و گمرک گوگسر در شهرستان جاسک فعال می‌شود

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری فعال شدن بندر و گمرک گوگسر در شهرستان جاسک، گفت: زیرساخت های لازم در این بندر فراهم شده است و با استقرار دستگاه‌های مسئول شامل گمرک، بنادر، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی و دریابانی، این بندر و گمرک به سرعت طی روزهای آینده فعال می‌شود.

بازخبر/فریدون همتی صبح امروز(۲۷ خردادماه) در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات یک واحد ساخت و تعمیر شناور و سازه های دریایی، عنوان کرد: این واحد به دلیل داشتن تعهد ارزی و بسته شدن حساب بانکی، با مشکلاتی مواجه بود که تصمیم گرفته شد تا موانع این واحد رفع و بتواند با باز شدن حساب، معاملات را انجام دهد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این مجموعه، واحد فعالی است و بدهی بانکی، مالیات و تامین اجتماعی را پرداخت کرده و اشتغال و تولید خوبی دارد، موانع آن را رفع کردیم تا بتواند فعالیت‌ها را توسعه دهد و همچنین مقرر شد، اقدامات لازم برای صدور مجوز بهره‌برداری بندر این مجموعه به سرعت توسط دستگاه‌های مسئول، انجام شود.

استاندار هرمزگان افزود: اطلاعات دقیق فعالان اقتصادی در هرمزگان که تعهدات ارزی دارند، توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه می‌شود تا در کارگروه اقدام ارزی، مسائل آنها با جدیت بررسی شود تا بتوانند هم تعهدات خود انجام دهند و هم موانع این فعالان رفع شود.

همتی با اشاره به پیگیری فعال شدن بندر و گمرک گوگسر در شهرستان جاسک، تصریح کرد: زیرساخت های لازم در این بندر فراهم شده است و با
استقرار دستگاه‌های مسئول شامل گمرک، بنادر، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی و دریابانی، این بندر و گمرک به سرعت طی روزهای آینده فعال می‌شود.

وی گفت: ظرفیت این بندر و گمرک برای توسعه فعالیت های تجاری در شرق هرمزگان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مردم با سهولت به تجارت بپردازند و موجب رونق کسب و کار مردم شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مسائل دو واحد اقامتی و گردشگری در شهرستان‌های جاسک و سیریک و واحد در حال احداث روغن موتور خودرو در بندرعباس نیز بررسی و مقرر شد با جدیت پیگیری صورت گیرد که این زیرساخت‌های خوب ایجاد شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.