هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان:

در واکسن کرونا ویروس زنده وجود ندارد/افرادی که واکسن دریافت می‌کنند، ناقل بیماری نیستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: افرادی که واکسن دریافت می‌کنند به هیچ عنوان ناقل بیماری نیستند.

بازخبر/  دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، افزود: بیست و پنجم خردادماه، ۵ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۳۶۴نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگانبا بیان اینکه ۱۹۶بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: در مجموع ۶۶۶نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.

وی با بیان اینکه از مجموع بستری ها، ۱۰۱نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۰نفر از آنها وخیم است، تصریح کرد: در واکسن کرونا ویروس زنده وجود ندارد، افرادی که واکسن دریافت می‌کنند به هیچ عنوان ناقل بیماری نیستند.

نوروزیان با اشاره به اینکه فرد دریافت کننده واکسن بعلت اینکه ناقل بیماری نیست، به قرنطینه شدن و زدن ماسک در منزل نیازی ندارد، خاطرنشان کرد: واکسن‌های کرونا باعث مثبت شدن آزمایش کرونا نمی‌شوند و آزمایش کرونا تنها با آلوده شدن فرد به این بیماری مثبت می‌شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.