هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان از طریق سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی اعلام نتایج آراء ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی مراکز شهرستان‌های هرمزگان محدودیت تردد شبانه ۲۹ خردادماه در هرمزگان اعمال نشد/نگران پیامک‌ ثبت تخلف نباشید نخستین دوره دریانوردی افسردوم کشتی های اقیانوس پیما در هرمزگان آغاز شد
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان:

اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده در هرمزگان تا فردا منتشر می‌شود

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی فرمانداری ها و بخشداری ها تا فردا منتشر می شود.

بازخبر/علی رئوفی صبح امروز(۱۸ خردادماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه از روز گذشته بخشداری ها و فرمانداری ها در مناطق مختلف استان اسامی تایید شده را در اختیار رسانه ها و روزنامه ها گذاشته اند و بصورت رسمی منتشر کرده اند، افزود: در مجموع ۹۱۷ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهرها در استان اقدام به نام نویسی کردند که از این تعداد ۶۹۲ نفر تایید صلاحیت شدند.

وی با اشاره به انصراف ۹۳ نفر در انتخابات خاطرنشان کرد: ۷۶۶ نفر از مجموع تعداد ثبت نام شدگان در هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها تایید صلاحیت و ۵۸ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان با اشاره به اینکه در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها نیز ۶۶۵ نفر تایید صلاحیت و ۹۸ نفر رد صلاحیت شدند، اضافه کرد: تا این مرحله از بررسی صلاحیت‌ها ۶۹۲ نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان تایید صلاحیت شده اند و رد صلاحیت شدگان چهار روز فرصت اعتراض برای بررسی مجدد دارند.

رئوفی با بیان اینکه نامزدهای رد شده به مدت چهار روز می توانند اعتراضان را دوباره در فرمانداری ها و هیات نظارت استان ثبت کنند و نتایج بررسی مجدد تا ۲۷ خرداد اعلام می شود، اضافه کرد: در انتخابات شورای اسلامی روستاها در مجموع هشت هزار و ۳۰۶ نفر اقدام به ثبت نام نموده‌اند که هشت هزار و ۱۳۲ نفر توسط هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت و ۱۳۸ نفر هم رد صلاحیت شده اند و از این میان ۳۶ نفر از ادامه حضور در انتخابات شورای اسلامی روستاها انصراف داده اند.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان ادامه داد: فرآیند انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس تمام الکترونیک است و برای این امر ۶۲۷ صندوق الکترونیک اخذ آرا پیش بینی شده و فرآیند اخذ و شمارش آرا الکترونیکی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر بندرعباس با همکاری کمیته‌های ذیربط ستاد انتخابات مهیا شده است و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد، تصریح کرد: نتایج شمارش آرای کمتر از نیم ساعت اعلام می شود.

رئوفی در پایان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ستاد انتخابات و تقویم انتخابات مدت تبلیغات از ۲۰ خرداد تا پایان روز ۲۶ خرداد به مدت هفت روز است، اظهار کرد: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در ۴۵ شهر هرمزگان برای کسب ۲۳۱ کرسی اصلی برگزار می‌شود که ۴۳ شهر هیات پنج نفره، یک شهر (میناب) هیات هفت نفره و یک شهر (بندرعباس) نیز هیات ۱۱ نفره است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.