هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان از طریق سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی اعلام نتایج آراء ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی مراکز شهرستان‌های هرمزگان محدودیت تردد شبانه ۲۹ خردادماه در هرمزگان اعمال نشد/نگران پیامک‌ ثبت تخلف نباشید نخستین دوره دریانوردی افسردوم کشتی های اقیانوس پیما در هرمزگان آغاز شد

۲۴۰۰ لیتر در ثانیه کمبود تولید آب در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: تا پایان شهریورماه خط انتقال از آب شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی تا ابتدای خط ۱۴۰۰ میلی متر که وظیفه انتقال آب از آب شیرین کن ۱۰۰هزار متر مکعبی به سمت مخازن داماهی را بر عهده دارد احداث می شود و تا اوایل مهرماه، آب تضمینی خریداری شده از آب شیرین کن خلیج فارس برای تقویت اب پایدار شهر بندرعباس وارد مدار می شود.

بازخبر/فریدون همتی صبح امروز (۱۱ خردادماه) در جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب و کشاورزی استان که عصر امروز در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار و۲۰۰لیتر، مصرف آب شرب مورد نیاز در استان است، اظهار داشت: پنج هزار و ۸۰۰لیتر در ثانیه میزان تولید آب استان است و بیش از دوهزار و ۴۰۰لیتر در ثانیه کمبود تولید آب در استان وجود دارد.

وی افزود: یک هزار و ۲۰۰ لیتر از کمبود آب، مربوط به روستاهای شهرستان بندرعباس است که اگر مصرف را مدیریت کنیم، در هیچ منطقه ای قطعی آب ایجاد نمی شود.

استاندار هرمزگان، با اشاره به روند افزایشی سرمایه گذاری در بخش احداث آب شیرین کن ها طی سه سال اخیر گفت: ظرفیت تولید این آب‌شیرین‌کن ها، هم اکنون وارد مدار شده و بخشی از کمبود آب شرب استان را جبران کرده است.

همتی عنوان کرد: با توجه به خشکسالی، تعداد زیادی از روستاها هم اکنون مشکل آب دارند و ناچار هستیم از طریق تانکر به برخی از روستاها آبرسانی کنیم و یا برخی دیگر از روستاها تنها در ساعات خاص می توانند از شبکه آب استفاده کنند.

استاندار هرمزگان، ادامه داد: با وجود خشکسالی اما با تکیه به ظرفیت آب شیرین کن‌ها، بخشی از آب سد استقلال و شمیل و نیان را برای کشاورزان این مناطق در نظر گرفته ایم.

همتی همچنین ضمن اعلام اینکه حفظ و نگهداری سد سهران بشاگرد به امور آب استان واگذار شد، افزود: تا پایان شهریورماه سال جاری، یک خط انتقال جدید از آب شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی تا ابتدای خط ۱۴۰۰ میلی متر که وظیفه انتقال آب از آب شیرین کن ۱۰۰هزار به سمت مخازن داماهی را بر عهده دارد، احداث می شود که بتوانیم آب خریداری شده از آب‌شیرین‌کن یک میلیون متر مکعبی را تا اوایل مهرماه برای تقویت اب پایدار شهر بندرعباس وارد مدار کنیم.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.