هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
خرید اقلام مورد نیاز صنایع هرمزگان باید از خود استان تأمین شود خسارت سوسک شاخدار در حاجی آباد/احتمال آلودگی سوسک حنایی وجود دارد؟ خسارت مالی و علت آتش سوزی ارتفاعات پارسیان در دست بررسی است کسب رتبه برتر دادگستری استان هرمزگان در کشور
استاندار هرمزگان:

برخورد با فعالیت غیرقانونی دستگاه‌های استخراج رمز ارز/تولید در هرمزگان نباید کاهش یابد

استاندار هرمزگان گفت: تولید هیچ کدام از واحدها نباید به دلیل برق کاهش یابد و با پشتیبانی لازم، برق واحدهای تولیدی و صنعتی به میزان مورد نیاز تامین می‌شود.

بازخبر/   فریدون همتی شب گذشته(۲۵ اردیبهشت ماه) در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به سیاست‌های عملیاتی استان در راستای پشتیبانی‌ و مانع‌زدایی‌ از تولید، عنوان کرد: با توجه به گرمای هوا و افزایش مصرف برق در استان، مشکلاتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی در حال ایجاد بود که با تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: تولید هیچ کدام از واحدها نباید به دلیل برق کاهش یابد و با پشتیبانی لازم، برق واحدهای تولیدی و صنعتی به میزان مورد نیاز تامین می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: در حال حاضر نزدیک به ۱۱ هزار تن تولید محصولات مختلف با مصرف هزار و ۱۱۵ مگاوات برق در استان صورت می‌گیرد و حمایت و پشتیبانی از تولید به صورت جدی انجام خواهد شد.

همتی تصریح کرد: واحدهای تولیدی در صورت داشتن امکانات برق اضطراری از آنها استفاده کنند و همچنین برنامه‌ریزی ها را به گونه‌ای تنظیم کنند که از مدت زمان ساعت ۱۳ تا ۱۸ که پیک مصرف برق محسوب می‌شود، برای بارگیری و تزریق مواد استفاده شود تا صرفه‌جویی در مصرف برق هم صورت گیرد.

وی گفت: مردم استان هرمزگان، همان طور که در فصل زمستان همکاری داشتند، با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و اوج مصرف برق، همکاری لازم را برای صرفه‌جویی داشته باشند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در این زمینه باید فرهنگ سازی مناسب به ویژه توسط صداوسیما و رسانه‌ها نیز انجام شود تا با کاهش مصرف غیرضروری، برق مورد نیاز مردم و واحدهای تولیدی، بدون دغدغه تامین شود.

همتی با بیان اینکه برای تامین برق شهرک صنعتی طولا در شهرستان قشم در این نشست تصمیم گیری شد، به برنامه تامین گاز شهرک صنعتی خلیج فارس در بندرعباس اشاره و اظهار کرد: واحدهای  صنعتی و تولیدی این شهرک، سالانه بیش از ۹ میلیون لیتر سوخت گازوئیل مصرف می‌کنند که با گازرسانی، علاوه بر اثرات خوب زیست محیطی، کاهش هزینه‌ها را خواهیم داشت و شرکت گاز استان باید به سرعت برنامه گازرسانی به این شهرک را عملیاتی کند.

وی همچنین با اشاره به گزارش شرکت توزیع برق، اضافه کرد: گزارش حجم مصرف بی‌رویه برق، نشان دهنده فعالیت غیرقانونی دستگاه‌های رمز ارز در برخی شهرستان‌ها است.

استاندار هرمزگان بیان کرد: فعالیت غیرقانونی در این زمینه و مصرف اضافه برق ناشی از دستگاه‌های رمز ارز، از طریق بررسی میزان مصرف برق، شناسایی می‌شود و هر مشترکی نسبت به سال های گذشته افزایش مصرف بی‌رویه داشته باشد، سریعا شناسایی و از طریق نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای برخورد جدی اقدام خواهد شد و کارگروهی نیز در استانداری تشکیل و این موارد را پیگیری خواهد کرد.

همتی عنوان کرد: افرادی که قصد استفاده از رمز ارزها را دارند، باید از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مجوز قانونی دریافت کنند.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.