هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
روش شرکت امنیتی صهیونیستی برای تضعیف برجام شما عموسامی یا عموتام!؟ توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول و دور از واقعیت آمریکا حق ندارد برای سیاست‌های ایران در منطقه تعیین تکلیف کند/حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می داریم

سرژ سرکیسیان استعفا کرد

سرژ سرکیسیان، نخست‌وزیر ارمنستان، روز دوشنبه سوم اردیبهشت، پس از تظاهرات ۱۰ روزه مخالفانی که خواستار کناره‌گیری او از قدرت بودند، از سمت خود استعفا داد.

بازخبر / سرکیسیان در بیانیه‌ای که در وب‌سایت او منتشر شده، موضوع کناره‌گیری خود از قدرت را مطرح کرده است.

روز دوشنبه سوم اردیبهشت، نیز اعتراض‌ها با درخواست کناره‌گیری سرکسیان، برای یازدهمین روز پیاپی ادامه یافت.

به گزارش رادیو فردا، خبر کناره‌گیری سرکیسیان ساعتی پس از آن منتشر شد که نیکول پاشینیان، رهبر مخالفان دولت ارمنستان، یک روز پس از بازداشت توسط پلیس این کشور، آزاد شد و به جمع معترضان در مرکز ایروان پیوست.

پاشینیان روز یکشنبه پس از دیدار ناموفق خود با سرژ سرکسیان، نخست‌وزیر ارمنستان بازداشت شده بود. دیدار کوتاهی که در آن سرژ سرکیسیان پس از آنکه درخواست کناره‌گیری از نخست‌وزیری روبه‌رو شد، محل دیدار را ترک کرد.

نیکول پاشینیان که از چهره‌های سیاسی مخالف دولت در پارلمان ارمنستان است، اعتراض‌هایی را که از ۱۰ روز گذشته در ارمنستان در جریان بوده، رهبری کرده است.

معترضان سرژ سرکیسیان را متهم می‌کردند که پس از ۱۰ سال ریاست جمهوری، با قرار گرفتن در سمت نخست‌وزیری، به دنبال قبضه کردن قدرت در این کشور است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.