هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
استقبال بندرعباس از بهار ۹۷ / دایره تی وی از تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی توسط مأموران ناجا تا احضار شاهدان صحنه جنایت عادت وحشتناک استقلال شفر/ این نقطه ضعف نیست؟ تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم‌های جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات

العبادی: زمینه‌های توافقمان با ایران زیاد و اختلافاتمان اندک است

نخست‌‌وزیر عراق بعد از دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور ایران گفت که دو کشور زمینه‌های توافق زیاد و اختلافات اندکی دارند.

بازخبر / «حیدر العبادی»، نخست‌وزیر عراق روز چهارشنبه در جریان دیدار با «اسحاق جهانگیری»، معاون اول رئیس‌جمهور ایران از روابط مستحکم بغداد و تهران تمجید کرد.

به نوشته روسیا الیوم، آقای «العبادی» در توصیف روابط کشورش با ایران تصریح کرد زمینه‌های توافق میان دو کشور زیاد و اختلافات آنها اندک است.

نخست‌وزیر عراق با اشاره به پیوندهای تاریخی نزدیک ایران و عراق، گفت دو کشور به دنبال تحکیم روابط خود در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، تجاری و زمینه‌های دیگر هستند.

سحاق جهانگیری روز چهارشنبه برای انجام سفری سه روزه به عراق وارد فرودگاه بغداد شد.

معاون اول رییس جمهور قرار است در این سفر علاوه بر نخست‌وزیر  با رییس جمهور و برخی مقامات دیگر عراق دیدار و در خصوص راههای توسعه مناسبات دوجانبه مذاکره و گفت‌وگو کند

زیارت حرم امام علی (ع)، حرم امام حسین (ع)، امامان کاظمین(ع) و حضرت ابالفضل العباس(ع) از دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهور در این سفر خواهد بود.

جهانگیری در دیدار روز چهارشنبه‌اش با العبادی، عراق را «کشوری مهم» خواند و گفت که روابط ایران با عراق قوی است. او گفت ایران در فرایند بازسازی عراق در کنار این کشور خواهد بود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.