هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
منابع سد استقلال میناب تا تیرماه پاسخگوی نیاز‌هاست روش شرکت امنیتی صهیونیستی برای تضعیف برجام شما عموسامی یا عموتام!؟ توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول و دور از واقعیت

دومین جلسه شورای راهبری طرح ویژه بندرکنگ برگزار شد

گورانی، سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از برگزاری دومین جلسه شورای راهبری طرح ویژه شهر بندرکنگ و تصویب شرح خدمات این طرح خبر داد.

بازخبر / وی درخصوص تهیه طرح ویژه بندرکنگ عنوان داشت: نظر به اتمام افق طرح های تفصیلی و جامع شهر بندرکنگ و نیز پیرو مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مورخ ۲۵/۲/۹۶ پیرامون لزوم تهیه طرح ویژه برای شهر تاریخی بندرکنگ، مبنی بر لزوم طرح ویژه برای کل شهر بندرکنگ با رویکرد حفاظت از میراث فرهنگی، تاریخی، زیست محیطی و طبیعی شهر و ارزشهای ملموس و ناملموس موجود در آن در طرح توسعه شهر و کلیه ضوابط و مقررات، منشورها و آیین نامه های ملی و بین المللی و در هماهنگی با برنامه مدیریتی ثبت جهانی بندرکنگ تهیه گردد.

گورانی درخصوص طرح ویژه بندرکنگ تاکید کرد: در تهیه طرح ویژه بررسی هرموضوع می بایست با نگاه حکمی شامل همه جوانب، مراتب و مقیاس ها صورت پذیرد و از نگاه تک بعدی به موضوعات اجتناب گردد.

وی افزود: ارتقاء شرایط زندگی ساکنان محدوده تاریخی، ضمن ایجاد زمینه استمرار سنت ها و پرهیز از مخدوش نمودن آنها و میراث ناملموس جاری در زندگی مردم ساکن در بافت تاریخی کنگ، از جمله اهداف تهیه طرح ویژه است. لذا ضروری است جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تهیه طرح مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد و از نگاه صرف کالبدی اجتناب گرد. همچنین در راستای اخذ بازخورد از اقدامات و اصلاح گام های بعدی لازم است پایش، به مثابه یکی از ارکان اساسی شرح خدمات لحاظ گردد و در این راستا برخورداری از انعطاف پذیری و ایجاد زمینه های ارتقاء طرح در حین ارتباط با مردم و اجتناب از تهیه ضوابط صلب موردنظر است.

گورانی اذعان داشت: دومین جلسه این شورا با حضور نمایندگان استانداری، اداره راه و شهرسازی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، اداره کل حفاظت محیط زیست، شهرداری بندرکنگ، شورای اسلامی بندرکنگ، سایر دستگاهها و نهادهای ذیربط و اعضای حقیقی صاحبنظر مرتبط با موضوع با هدف تدوین اهداف موردنظر از تهیه طرح، تعیین اسناد اصلی خروجی طرح، تدوین شرح خدمات و بررسی مشاوران پیشنهادی برگزار شد .

گورانی در خاتمه عنوان کرد شرح خدمات نهایی پس از بررسی و تائید در این جلسه، جهت تصویب نهایی به کمیته معماری و طراحی شهری وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد گردید. همچنین مقرر شد مشاوران پیشنهادی به همراه صلاحیت ها و سوابق شغلی-علمی و کاری در جلسه آتی مطرح و تعیین گردند.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.