هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
مشکلات بیماران روانی و اعصاب در بندرعباس / دایره تی وی روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید امیری : کیفیت پایانه مسافربری شهر بندرعباس باید در اولویت قرار گیرد/ در خصوص بازار ماهی فروشان بندرعباس تابع نظر کارشناسی نهادهای متولی در این امر هستیم. متلک انداختن خیابونی و شماره دادن ! / دایره تی وی

برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت ادارات راه و شهرسازی استان هرمزگان

در راستای آموزش و ارتقاء سطح علمی دانش روز شهرسازی و معماری و به جهت پاسخگویی مناسب به شهروندان شهرهای مختلف در همه شهرستانهای استان و همچنین حل مشکلات و معضلات شهری در سایر شهرستانها، آموزش حرفه ای و ارتقاء سطح دانش شهرسازی روسای ادارات راه و شهرسازی ضرورت دارد.

بازخبر / در این کارگاه گورانی، سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری عنوان کرد طرح های توسعه و عمران شهری به منظور تدوین برنامه و تعیین جهات توسعه شهر و تامین نیازمندی های آن، بر مبنای پیش بینی ها و اهداف توسعه شهری و به جهت ایجاد نظم و انضباط فضایی و کالبدی تهیه می گردد، این طرح که خط‌مشی اصولی و کلی سیاست‌های شهری را تعیین می‌کند، پایه و اساس اجرای کلیه پرو‌ژه های عمرانی و برنامه های توسعه فیزیکی در کلیه ابعاد سکونت و فعالیت در حیطه محدوده و حریم شهری می باشند.

وی همچنین عنوان کرد که در راستای تعادل بخشی به شهرها، توسعه متعادل و متوازن شهر و توزیع مناسب کاربریها بر اساس رویکردهای شهری است که طرح های جامع و تفصیلی تهیه می شوند و این طرح ها به عنوان راهبرد اجرایی برای فعالیت های روسای ادارت شهرستانهای استان ملاک عمل قرار می گیرد و توجه به رعایت ضوابط شهرسازی و معماری در ساخت و سازها می تواند یکی از وظایف و مسئولیتهای مهم ادارات شهرستانها می باشد.

در ادامه کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری درباره مسایل مختلف شهرسازی از جمله آماده سازیها، تراکم و سرانه ها، کاربریها، طرح های جامع و تفصیلی شهرهای استان، ضوابط و مقررات طرح های جامع و تفصیلی مطالبی را ارائه دادند.

پسندیدم(1)نپسندیدم(1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.