هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
تیلرسون: برای تغییر حکومت ایران تلاش می‌کنیم مناطق آزاد کلا” خودشان را آزاد میدانند! برگ برنده پرسپولیس در دربی ۸۵ مشخص شد به برجام نه ماده‌ای اضافه می‌شود و نه تبصره‌ای/ در صحبت‌های ترامپ جز فحاشی و اتهامات واهی حرف دیگری وجود نداشت/ ملت ایران در برابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نمی‌آورد

برجام معاهده نیست ترامپ می‌تواند آن را کنار بگذارد!

یک سناتور آمریکایی با مقایسه توافق هسته‌ای (برجام) و معاهده آب و هوایی پاریس مدعی شد که واشنگتن الزامی برای اجرای این توافق ندارد و می‌تواند تصمیم به خروج از آن بگیرد.

بازخبر / باب کورکر گفت: فکر نمی‌کنم افراد زیادی متوجه این موضوع باشند؛ اما همانطور که آمریکا به موجب اختیارات قانونی رئیس‌جمهوری وقت (اوباما) به این توافق پیوست، به آسانی و به موجب اختیارات رئیس‌جمهوری کنونی می‌تواند از آن جدا شود.

وی ادامه داد: لغو این توافق حتی از لغو معاهده آب و هوایی پاریس هم آسان‌تر است چرا که رئیس‌جمهوری هیچ نیازی به اقدام برای خروج از آن ندارد و تنها کافی است تا از تعلیق مجدد تحریم‌ها خودداری کند.

وی گفت: لایحه جدید ابزارهایی را برای مواخذه تهران در اختیار دولت قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم کسی اینجا باشد که شک داشته باشد دولت هر آنچه در توان دارد را برای مقابله با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران به کار خواهد بست و ما در این مسیر همراه آنها خواهیم بود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.