هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!

موشک ایران به هدف اصابت کرد/ روسیه واکنش نشان داد

این مقام وزارت خارجه روسیه گفته است که نه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و نه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، تهران را از آزمایش موشک‌های بالستیک منع نکرده است.

بازخبر / فرمانده هوافضای سپاه از تست موفق موشک بالستیک دریایی هرمز ۲ در هفته گذشته خبر داده است.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه عصر امروز در مراسم بزرگداشت شهدا در امامزاده صالح تجریش از تست موفق موشک بالستیک دریایی هرمز ۲ طی هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: این موشک توانست هدف خود را از فاصله ۲۵۰ کیلومتری منهدم سازد.

در این راستا خبرگزاری «اینترفکس» روسیه روز پنج‌شنبه به نقل از یکی از مقامات روس نوشت آزمایش موشکی توسط ایران، ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل یا توافق هسته‌ای نیست.

این مقام وزارت خارجه روسیه گفته است که نه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و نه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، تهران را از آزمایش موشک‌های بالستیک منع نکرده است.

در حالی که رسانه‌های آمریکایی بعد از هر آزمایش موشکی یا رزمایش ایران جنجال زیادی به پا کرده و تهران را به نادیده گرفتن قطعنامه شورای امنیت متهم می‌کنند، در این قطعنامه از عبارت غیرالزام‌آور «درخواست» برای توقف برنامه موشکی ایران استفاده شده است.

در توافق هسته‌ای هم هیچ اشاره‌ای به مبحث موشکی نشده و به همین دلیل برنامه موشکی ارتباطی با این توافق ندارد.

به همین دلیل شورای امنیت با وجود تلاش کشورهای غربی به خصوص آمریکا، جز ابراز نگرانی، نتوانسته واکنش دیگری به برنامه موشکی ایران نشان دهد.

پسندیدم(4)نپسندیدم(1)
کلمات کلیدی: ، ، ،

2 نظر برای “موشک ایران به هدف اصابت کرد/ روسیه واکنش نشان داد”

  1. امید گفت:

    مرده شورتونو ببره بااین موشکپرانیتون-خاکبرسرتون که فقط شما وکره شمالی اینطور مملکتو مسخره عام وخاص کردید

    پسندیدم(4)نپسندیدم(14)
  2. ناشناس گفت:

    کره شمالی بمب هسته ای دارد

    پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.