هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
اجرای نمایش تئاتر خواجه عطا در بندرعباس روسیه، فرانسه و ایران فیلترینگ تلگرام را آغاز کردند +عکس استقبال از حمله به سوریه/ حالا نوبت بمباران ایران است! ادعاهای واهی «الجبیر» درباره ایران وسوریه
برای نخستین بار در استان هرمزگان صورت گرفت

بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی به کشتی ۹۰۰۰ تنی در بندر خلیج فارس

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رکورد بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی به یک کشتی ۹هزار تنی برای نخستین بار در این استان خبر داد.

بازخبر از بندرعباس  و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان،محمدعلی اصل‌سعیدی پور اظهار داشت: کشتی” وی وِکا ” (VIVEKA) به تناژ حدود ۹ هزار تن، طول ۱۲۵متر و آبخور ۷٫۵ متر در اسکله ۵۷ بندر خلیج فارس پهلو گرفت.

وی بیان‌داشت: عملیات بارگیری محموله قیر صادراتی به این کشتی در مدت دو روز با نرم عملیاتی مناسب به انجام رسید.

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تأکید بر اینکه پهلوگیری این شناور ۹ هزار تنی حمل قیر در بندر خلیج فارس برای نخستین بار صورت گرفت، بیان‌کرد: تا پیش از این، صادرات قیر توسط کشتی‌های با تناژ زیر ۵ هزار تن در این بندر انجام می‌شد که با این اقدام یک رکورد در بزرگترین بندر تجاری کشور به ثبت رسید.

لازم به ذکر است، “بندر خلیج فارس” بخشی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با کاربری عمدتاً نفتی و فرآورده های آن است که دهانه ورودی آن به عرض مفید ۱۰۰ متر است و شناورهایی با ظرفیت حداکثر ۱۲ هزار تن می‌توانند در حوضچه آن تردد کنند.

این بندر با اولویت جذب شرکت های سرمایه‌گذار که با هدف استفاده بیشتر از بازار سوخت رسانی در منطقه و بهره‌گیری از امکان بانکرینگ (سوخت‌رسانی)، صادرات، ترانزیت و سوآپ فرآورده های نفتی و پتروشیمی به کشورهای همسایه ایجاد شده و از سال ۸۳ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بندر خلیج فارس از ۳۲۰ هکتار وسعت و مخازنی به ظرفیت ۳۳۰ هزار متر مکعب  در حال حاضر بهره‌مند است که ۹ پست اسکله به طول بیش از ۱۲۰۰ متر به عمق متوسط ۷٫۵ متر در آن وجود دارد.

در پسکرانه این بندر، زمین‌هایی به وسعت بیش از ۴۰ هکتار به منظور ایجاد مخازنی با حجم افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب و احداث یک پالایشگاه کوچک در آینده، در حال آماده‌سازی و بهره‌برداری است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.