هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
فرصت‎طلبی برخی افراد پس از انتشار فیلم درگیری مامور زن ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نمی‌شود بولتون به اروپایی‌ها درباره برجام چه گفت؟ اجرای نمایش تئاتر خواجه عطا در بندرعباس

قیمت لبنیات در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات به حالت تعلیق در آمد+ اسناد

بعد از اعلام خبر افزایش ۲۰۰ تومانی هر لیر شیر استرلیزه توسط خبرگزاری تسنیم ، نرخ لبنیات در سامانه اطلاع رسانی کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به حالت تعلیق در آمد تا زمزمه‌های افزایش قیمت رسمی دوباره لبنیات قوت گیرد.

اندکی بعد از اعلام افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی هر لیتر شیر پاستوریزه پاکتی توسط برخی از برندهای صنایع لبنی و واکنش‌های اعتراض گونه صنایع لبنی مبنی بر بالا رفتن هزینه‌های تولید، اقدام غیرمنتظره  “سامانه اطلاع‌رسانی کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان” درباره به حالت تعلیق درآوردن نرخ انواع لبنات با درج عبارت « در حال به‌روز رسانی» به زمزمه‌های دوباره افزایش قیمت لبنیات قوت بخشید.

 

بنابر این گزارش قیمت مصوب  هر لیتر شیر کم و پر چرب با اعمال افزایش ۶ درصدی در سال جاری، در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان ۲ هزار و ۸۰۰ تومان درج‌شده است  اما قیمت این محصولات بعد از افزایش قیمت خودسرانه کره،  ۲۰۰ تومان افزایش‌یافته و به ۳ هزار تومان رسیده است.

این تخلف مربوط به افزایش قیمت  شیر پاستوریزه، باوجود برخورد تعزیراتی در سطح عرضه در حال انجام است و حقوق مصرف‌کنندگان پایمال می‌شود.

صنایع لبنی در حالی افزایش قیمت برای محصولات خود  اعمال می‌کنند که مصوبه سازمان حمایت برای افزایش ۱۰۰ تومانی نرخ  خرید شیر خام دامدارن  به نرخ هزار و ۴۴۰ تومان را رعایت نمی‌کنند.

بنابراین گزارش، امید می‌رود اقدام سازمان حمایت برای برداشتن نرخ لبنات از روی سامانه اعلام قیمت کالا و خدمات صرفاً اشتباهی سهوی باشد و قصد آن را نداشته باشد تا دوباره  شرایط “افزایش قیمت لبنیات” را در شرایط رکودی بازار فراهم آورد و منجر به سقوط دوباره مصرف شیر و لبنیات توسط مردم نشود.

تصویر آخرین نرخ مصوب امسال لبنیات که از روی پایگاه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات برداشته شده است، به شرح زیر است:

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.