هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
کابینه پاشنه‌ورکشیده‌ها یا تیم یکدست متخصصان! اظهارات سیف برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران تا سقف ۵۰ میلیون تومان دروغ بود/ هنوز پرداختی صورت نگرفت اطلاعیه رسمی باشگاه پرسپولیس درباره دربی دوستانه مادر «آتنا» این روزها زبانش بند آمده است

معرفی نخستین هدست واقعیت مجازی برای آیفون+تصویر

برخی گوشی‌های اندروید خاص می‌توانند از هدست‌های واقعیت مجازی با استفاده از هدست “گوگل دی‌دریم” لذت ببرند که از نمایشگر و پردازشگر تلفن همراه به عنوان پایه‌ای برای تجربه واقعیت مجازی استفاده می‌کند اما گوشی‌های آیفون با این هدست کار نمی‌کنند.

بازخبر, به نقل از انگجت، اکنون شرکت کوچکی به نام Occipital (اپتیکال) از هدست جدیدی برای دستگاههای آیفون رونمایی کرده که عملکرد گسترده‌تری نسبت به سایر هدست‌های واقعیت مجازی موجود مانند هدست‌های شرکت‌های گوگل و اُکیولس دارد.

این هدست جدید که “بریج” (Bridge) نام دارد، با گوشی‌های آیفون ۶، ۶S و ۷ کار می‌کند. این هدست واقعیت مجازی متحرک در ماه مارس به قیمت ۳۹۹ دلار به فروش خواهد رسید که البته تعداد محدودی از آن پیش از کریسمس به قیمت ۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

قیمت این هدست نسبت به Cardboard گوگل گرانتر است اما کاربرد بیشتری دارد.

شرکت اپتیکال پیش از این برای ساخت حسگر ساختار در آی‌پد شناخته شده بود که می‌تواند فاصله یک دیوار یا مانع را محاسبه کند. این حسگر مثال خوبی از یک اسکنر سه‌بعدی است.

این حسگر همچنین بخش مهمی از هدست بریج نیز هست و در ترکیب با لنزهای زاویه بار آیفون می‌تواند به دقت محیط اطراف کاربر را نقشه‌برداری کند.

این هدست می‌تواند فیلم‌های واقعیت مجازی موجود یا هر چیزی که هدست کاردبورد گوگل نمایش می‌دهد، نشان دهد. علاوه بر آن، شرکت اپتیکال به زودی یک افزونه (پلاگین) را در دسترس سازندگان قرار خواهد داد تا محتوای واقعیت مجازی موجود را به گونه‌ای تقویت کنند که بتواند حرکت کاربر را تشخیص دهد.

تصویر واقعیت مجازی قابل مشاهده با هدست بریج

بریج همچنین نخستین هدست آیفون است که تجربه واقعیت افزودنی را نیز ارائه می‌کند.

البته این هدست از دوربین تلفن همراه و حسگر ساختار برای فیلمبرداری از فضای مقابل فرد استفاده کرده و سپس گرافیک رایانه‌ای را روی تصاویر زنده قرار می‌دهد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.