مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

شرکت هندی ۵۱۰ میلیون دلار بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت کرد

شرکت ایندین اویل هند اعلام کرد بعد از لغو تحریم ها ۵۱۰ میلیون دلار از بدهی خود به ایران را بازپرداخت کرده و ۱۱۱ میلیون دلار طلب نفتی ایران باقی مانده است.

بازخبر / به نقل از پایگاه خبری ایندیا تایمز، شرکت ایندین اویل، بزرگترین شرکت نفتی هند، خرید نفت خود از ایران را چهار برابر کرده و بخش عمده بدهی خود به این کشور را پرداخت کرده است.

ای کی شارما، مسئول بخش مالی شرکت ایندین اویل گفت: «ما قراردادی برای خرید ۵ میلیون تن نفت خام از ایران در سال ۱۷-۲۰۱۶ منعقد کرده ایم که بیشتر از ۱٫۲ میلیون تن قبلی است.»

هند از زمان لغو تحریم های غرب علیه ایران در ماه ژانویه همواره واردات نفت خود از این کشور را افزایش داده است. امروز ایران چهارمین تامین کننده بزرگ نفت هند است.

ایران که تا سال ۱۱-۲۰۱۰ پس از عربستان دومین تامین کننده بزرگ نفت هند بود، در سال های ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۵-۲۰۱۴ به رتبه هفتم تنزل یافت.

اما با لغو تحریم های غرب در ماه ژانویه صادرات نفت ایران به هند مجددا افزایش یافته است. هند در سال ۱۵-۲۰۱۵، ۱۲٫۷ میلیون تن نفت از ایران خریداری کرد که این رقم بیشتر از ۱۱ میلیون تن خریداری شده در ۲ سال قبلی بود. این افزایش رتبه ایران را در میان تامین کنندگان نفت هند به ششم ارتقا داد.

در بازه زمانی آوریل تا ژوئن هند ۵ میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرد و تهران را به چهارمین تامین کننده نفت خود تبدیل کرد. این در حالی است که ایران فاصله چندانی با ونزوئلا، سومین تامین کننده بزرگ نفت هند که ۵٫۲ میلیون تن به این کشور صادرات داشته ندارد.

ایران در سال ۱۰-۲۰۰۹، ۲۱٫۲ میلیون تن نفت به هند صادر کرد و این رقم در سال های ۱۱-۲۰۱۰ و ۱۲-۲۰۱۱ به ۱۸٫۵ و ۱۸٫۱ میلیون تن کاهش یافت.

شارما افزود، واردات نفت از ایران دقیقا در راستای برنامه ها پیش می رود. «افزایش ماه به ماه واردات (از ایران) در راستای حجم ۵ میلیون تنی قرارداد منعقد شده است.»

سانجیو سینگ، مسئول بخش پالایشگاهی شرکت ایندین اویل نیز گفت، شرکت ۵۱۰ میلیون دلار از بدهی ۶۲۱ میلیون دلاری خود به ایران را بازپرداخت کرده است.

وی افزود، پس از محاسبه نوسانات ارزی، کل بدهی باقیمانده شرکت به ایران تنها ۵۵ میلیون دلار است.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *