آشنایی با انواع سازه پیش ساخته ساختمان سازی دانلود انیمیشن غول آهنی دوبله فارسی مفاهیم اساسی حقوق ثبت از زبان وکیل ثبت آیا عمل زیبایی بینی گوشتی سخت است؟
تعیین تکلیف پل خلیج‌فارس در دستور کار استانداری هرمزگان؛

آخرین وضعیت طرح جامع پل بزرگ خلیج‌فارس به رئیس‌جمهور گزارش می‌شود

در جلسه شورای فنی استان هرمزگان که به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد، آخرین وضعیت طرح جامع پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس موردبررسی قرار گرفت.

  بازخبر /   فریدون همتی در این نشست عنوان کرد: طرح جامع پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس در جلسه شورای فنی استان هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا کمیته بازرسی و ارزیابی این شورا آخرین وضعیت موجود این طرح را مورد بازدید قرار داده و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات این پروژه را در قالب گزارشی تهیه و این گزارش به ریاست محترم جمهور ارائه شود.

استاندار هرمزگان افزود: احداث پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس از سال ۹۱ آغاز شد و تاکنون بالغ‌بر ۲۳۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای آن هزینه شده و این طرح ۱۷ درصد پیشرفت داشته است.

همتی تصریح کرد: منابع مالی موردنیاز برای اجرای این طرح بالغ‌بر ۸۵۵ میلیون یورو است که عدم تأمین منابع مالی از طریق فاینانس مهم‌ترین دلیل توقف این پروژه است.

وی گفت: قرار بود ۱۵ درصد از اعتبارات موردنیاز این طرح از طریق منابع دولتی تأمین شود که تاکنون ۲۳۰ میلیارد تومان از این طریق هزینه شده و همچنین دولت هرسال مبلغی را برای نگهداری تأسیسات فعلی ایجاد شده در این طرح هزینه می‌کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس قرار است فاصله ۲۵۰۰ متری بین بندر پل تا بندر لافت در جزیره قشم را به یکدیگر متصل کند.

همتی تصریح کرد: این پروژه از طرح‌های بزرگ، استراتژیک و مؤثر در حوزه اقتصادی است که در قالب طرح جامع آن، بندر کاوه در جزیره قشم به راه‌آهن و بزرگراه در سرزمین اصلی متصل می‌شود و اجرای آن تحول بزرگی را در این منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با توجه به مصوبه ابلاغی مورخ ۲۸ اردیبهشت سال جاری دولت مبنی بر تعیین تکلیف پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس توسط سازمان برنامه‌وبودجه کشور، طرح جامع پل بزرگ خلیج‌فارس که از بندر کاوه در جزیره قشم تا سرزمین اصلی را شامل می‌شود، توسط سازمان برنامه‌وبودجه کشور بررسی شده و بار دیگر در اولویت قرار گیرد و منابع مالی آن از طریق فاینانس تأمین شود.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: حداقل ۵۰ درصد عوارض مواصلاتی ورود خودرو به جزیره قشم از بندر پل، که توسط منطقه آزاد قشم اخذ می‌شود باید طبق برنامه با نظر معاون عمرانی استانداری و هماهنگی با منطقه آزاد قشم در بندر پل صرف خدمات‌رسانی به مردم شود و تعزیرات حکومتی نیز به‌عنوان ناظر به این موضوع ورود کند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *