چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب

برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی

اولین جلسه رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی با حضور طرفین دعوى در هیأت بدوى انتظامى کمیسیون نظام پزشکى واقع در خیابان امیرآباد تهران برگزار می‌شود.

 باز خبر,براساس اعلام گروه تلگرامی «شما تنها نیستید»، پرونده پزشکی عباس کیارستمی پس از بررسی‌های اولیه سازمان نظام پزشکی و اعلام کیفرخواست دادسراى انتظامى نظام پزشکى تهران، برای رسیدگی و صدور رای در این دادگاه به ریاست دکتر ایرج خسرونیا صبح روز یکشنبه ۲۸ شهریور ماه بررسى خواهد شد. در این دادگاه علاوه بر طرفین دعوی، دکتر علیرضا زالی به عنوان رییس سازمان نظام پزشکی نیز حضور خواهند داشت.

در حالی که پرونده پزشکی عباس کیارستمی در جریان است و برای جراح او از سوی دادسرای نظام پزشکی کیفرخواست صادر شده، هنوز پاسخی برای بسیاری از ابهام‌ها وجود ندارد و علاوه بر خانواده عباس کیارستمی، بسیاری از مردم و هنرمندان که پیگیر این پرونده پزشکی هستند، خواهان رسیدگی عادلانه و دقیق به این پرونده هستند و چشم به رای این دادگاه به ریاست دکتر خسرونیا دوخته‌اند.

پیش از این نیز مانوش منوچهری یکی از وکلای خانواده عباس کیارستمی در پاسخ به این سوال که پرونده پزشکی عباس کیارستمی، قرار است با چه سرانجام حقوقی روبه‌رو شود، گفته بود: «سرانجام این پرونده هم مثل تمامی دعاوی که در محاکم مطرح می‌شود، در نهایت بسته به نظر قاضی است ولی ما با توجه به تمام اطلاعات و داده‌ها و اسناد و مدارکی که در اختیار داریم و با توجه به اهمیت این پرونده پزشکی، روند شکایت را شروع کرده‌ایم و معتقدیم که سرانجام حقوقی برای این پرونده از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود؛ چون این پرونده به نوعی به یک نماد اجتماعی تبدیل شده و بسیاری از کسانی که به نوعی دچار خسارت از خطای پزشکی شده‌اند، هم خواستار رسیدگی عادلانه و روشن شدن زوایای پنهان این اتفاق هستند.»

او ادامه داد: «ما با پیگیری این پرونده به دنبال آن هستیم که پزشکان ما احساس مسئولیت بیشتری کنند و جامعه نیز با حقوق خود آشنا شود. این حکم به شرطی که عادلانه صادر شود، فارغ از مجازات کیفری یا انتظامی برای پزشک یا بیمارستان، مهم این است که روند رسیدگی به پرونده به شکلی عادلانه پیش رود و هیچ گونه تبعیض و بى‌عدالتى و اجحافی در حق موکلین ما صورت نپذیرد.»

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *