مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

رمزگشایی تازه از سقوط پرواز مرموز ام.اچ ۳۷۰

مالزی تایید کرد قطعه ای از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که در تانزانیا کشف شده است به پرواز ام.اچ ۳۷۰ تعلق دارد که با ۲۳۹ سرنشین از جمله دو ایرانی ۳۰ ماه پیش به طور مرموزی ناپدید شد.

 باز خبر,به گزارش ایرنا،’لیو تیونگ لای’ وزیر حمل و نقل مالزی اعلام کرد تکه ای بزرگ از هواپیما که در جزیره ‘پمبا’ تانزانیا کشف شد، مربوط به ام.اچ ۳۷۰ است.

این قطعه ۳۱ خرداد ماه در این جزیره تانزانیا کشف شد، در حالی که جستجوگران بین المللی ۳۰ ماه پس از ناپدید شدن این بوئینگ همچنان در نزدیکی استرالیا و در آب های عمیق اقیانوس هند در جستجوی اثری از هواپیما هستند.

براساس گزارش رسانه های محلی مالزی، وی در بیانیه ای اعلام کرد این قطعه هواپیما توسط کارشناسان اداره ایمنی حمل و نقل استرالیا مورد بررسی قرار گرفت و تشخیص داده شده به پرواز ام.اچ ۳۷۰ تعلق دارد.

پیش از این، ‘دارن چستر’ وزیر حمل و نقل و زیرساخت استرالیا گفته بود ‘بسیار محتمل است’ این بخشی از یک بوئینگ باشد.

وی گفته بود چند شماره و عدد همراه با ظاهر فیزیکی، ابعاد و ساخت و ساز قطعه نشان می دهد می تواند یک بخش داخلی کشتی یا بوئینگ ۷۷۷ باشد.

تیم استرالیایی جستجو گزارش داده بود قطعه پیداشده بخشی از بال راست هواپیماست که خرداد ماه پیدا شد و اکنون بررسی همه مشخصات آن توسط شرکت ایتالیایی سازنده این قطعه، ثابت می کند این قطعه متعلق به همان بوئینگ ۷۷۷ است که ناپدید شده است.

طی ماه های گذشته چند قطعه از لاشه این هواپیمای مسافربری در سواحل ماداگاسکار و موزامبیک، همسایه تانزانیا در قاره آفریقا پیدا شد.

مقامات موزامبیک شهریور ماه جاری نیز از کشف ۳ قطعه دیگر هواپیمای ام.اچ ۳۷۰ در سواحل این کشور خبر داده بودند.

کارشناسان انتظار دارند با بررسی قطعات کشف شده، به علت ناپدید شدن هواپیما و تغییر مسیر آن که از کوالالامپور به سمت پکن در حال پرواز بود و چگونگی سقوط در آب های عمیق اقیانوس هند در نزدیکی شهر پرت استرالیا پی ببرند.

چندی پیش مطرح شد این پرواز به عمد در اقیانوس هند سقوط کرده است، اما وزیر حمل و نقل مالزی این گزارش ها را رد کرده بود.

مالزی، چین و استرالیا مرداد ماه گذشته از تصمیم خود برای توقف جستجوی این بوئینگ خبر دادند.

انتشار این خبر باعث شد تا گروهی از خویشاوندان سرنشینان چینی بویینگ ۷۷۷ ناپدید شده نسبت به این تصمیم واکنش نشان دهند و از دولت بخواهند که روند جستجو را متوقف نکند.

تاکنون ۱۸۰ میلیون دلار صرف جستجو برای یافتن بقایای این هواپیما در اعماق اقیانوس و در محیطی به وسعت ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع در قسمت های جنوبی اقیانوس هند که امکان داده شده هواپیما در آنجا سقوط کرده باشد، شده است.

این تیم بین المللی بیش از ۶۰ هزار کیلومتر مربع را با استفاده از کشتی و زیردریایی تجسس کرده است.

قرار است ماموریت پیدا کردن ام.اچ ۳۷۰ تا پایان سال جاری میلادی متوقف شود.

بسیاری از خانواده های قربانیان این حادثه هوایی که اسفند ماه سال ۱۳۹۲ اتفاق افتاد بر این باورند که همه واقعیت های این پرواز بازگو نشده و احتمالا این هواپیما در جایی دیگر به غیر از جنوب اقیانوس هند که جستجوگران در تلاش برای یافتن اثری از این هستند، سقوط کرده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *