چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب

شرکت آمریکایی به بهانه تحریم، کمپین کمک به تیم ملی راگبی ایران را مسدود کرد

کمک مربی انگلیسی تیم ملی راگبی ایران اعلام کرد شرکت آمریکایی «GoFundMe» صفحه مربوط به جمع‌آوری کمک به این تیم را مسدود و مبالغ جمع‌آوری شده را بلوکه کرده است.

 باز خبر,به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لیام دانسیت» کمک مربی انگلیسی تیم ملی راگبی ۷ نفره ایران مدتی قبل کمپینی در حمایت از تیم ملی راگبی ایران به راه انداخته و از این طریق موفق شده بود کمک‌های مالی‌ای نیز در حمایت از تیم ملی ایران جمع‌آوری کند.

اما این مربی انگلیسی روز گذشته در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «”راب سولومون” منفور مدیر اجرایی سایت «GoFundMe» کمپین من را در حمایت از تیم ملی راگبی ایران غیرفعال و لغو کرده است».

دانسیت در ادامه تصویری از پیام این سایت در توضیح دلیل مسدود شدن کمپین را منتشر کرده است.

در این پیام به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره شده و آمده است: «متأسفانه کمپین شما در نقض این بند از شرایط و مقررات سایت ماست: فعالیت‌هایی با، در، یا شامل کشورها، مناطق، دولت‌ها، افراد، یا نهادهایی که موضوع تحریم‌های اقتصادی آمریکا و دیگر کشورها تحت قوانین قابل اجرا می‌شود، مگر اینکه این فعالیت‌ها صراحتا توسط مقامات دولتی ذیربط مجاز شمرده شود».

۱۳۹۵۰۶۲۳۰۰۰۷۲۹_photol

مربی انگلیسی تیم ملی راگبی ایران پس از این پیام، ویدئویی از سرعت خارق‌العاده و استعداد فوق‌العاده بازیکنان تیم ملی راگبی ایران منتشر کرده و نوشته است که کمپین تازه‌ای برای جمع‌آوری مبالغ به راه انداخته است.

سایت «GoFundMe» که این کمپین را با استناد به تحریم‌های آمریکا علیه ایران متوقف کرده و ظاهرا تمامی مبالغ جمع‌آوری شده از طریق این کمپین را نیز با استناد به همین تحریم‌ها بلوکه کرده است، یک سایت اینترنتی است که در زمینه راه‌اندازی کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی فعالیت می‌کند.

فعالیت این سایت از سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز شده بود و البته هم‌اکنون مدعی است که برترین سایت اینترنتی جهان در این حوزه است که تنها در یک سال گذشته با مشارکت میلیون‌ها نفر بیش از دو میلیارد دلار کمک‌های مالی از طریق این سایت از طریق کمپین‌های مختلف جمع‌آوری شده است.

به گفته دانسیت، او بعد از دریافت ایمیل از این شرکت آمریکایی مستقر در کالیفرنیا، از آن‌ها خواسته دستکم پول‌های جمع‌آوری شده را به جای ایران به حسابی در انگلستان منتقل کنند، با این حال این سایت از پذیرش این درخواست هم خودداری کرده و ضمن بستن صفحه جمع‌آوری کمک، مبلغ جمع‌شده را هم بلوکه کرده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *