یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس چرا باید روزانه فیبر کافی دریافت کنیم؟

جادری : عید قربان عاملی در جهت تقویت وحدت امت اسلامی است

استاندار هرمزگان عید قربان را عاملی در جهت تقویت وحدت امت اسلامی دانست و گفت: پیروی از ولایت عامل اصلی دستاوردها و موفقیت‌های ایران اسلامی بوده و عید غدیرخم روز ولایت و برادرى است.

بازخبر ، جاسم جادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با تبریک فرا رسیدن اعیاد قربان،‌ غدیرخم و دهه امامت و ولایت، این رویدادها و مناسبت‌ها را مقاطع معنوی مهمی برای مسلمانان دانست و اظهار داشت: عید قربان از بزرگترین اعیاد اسلامی و عید بندگی و تسلیم محض در برابر پروردگار عالم است که می‌توانیم از این فرصت برای ترویج فرهنگ اطاعت و بندگی از خداوند متعال بهره ببریم.

وی ادامه داد: عید قربان نماد و عاملی در جهت تقویت وحدت امت اسلامی و پیروی مسلمانان از آئین‌های الهی است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید از فرصت عید قربان برای تقویت وحدت مسلمانان جهان استفاده کنیم، تصریح کرد: در این دوران حساس دنیای اسلام به اتحاد بیشتر نیازمند است و مسلمانان باید فرصت عید قربان را برای اتحاد بیشتر و خنثی کردن نقشه‌های شوم استکبار جهانی مغتنم بشمارند.

جادری همچنین به نخستین سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا اشاره کرد و افزود: عید قربان امسال با توجه به رخداد فاجعه منا، برای جهان اسلام و به ویژه ایرانیان از جهات مخلتف خاص و ویژه به‌شمار می‌رود.

وی در ادامه با گرامی‌داشت دهه امامت و ولایت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری ولایت فقیه، نمونه‌ای کامل از مردم‌‌سالاری دینی در جهان به‌شمار می‌رود و پیروی از ولایت عامل اصلی دستاوردها و موفقیت‌های این نظام بوده است.

استاندار هرمزگان عید غدیرخم را روز ولایت و برادرى دانست و بیان داشت: هجدهم ذی‌الحجه مصادف با عید غدیر و یادآور ابلاغ پیام امامت و ولایت به آحاد جامعه اسلامی است و این روز را عیدالله اکبر و عید آل محمد(ص) هم گفته‌اند که از جایگاه بسیار عظیمی برخوردار است.

جادری اضافه کرد: اهمیت موضوع ولایت در واقعه غدیرخم نمایان است که پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در این روز در جهت اکمال دین اسلام، امیرالمونین امام علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) الگویی برای بشریت در تمامی ابعاد زندگی هستند، خاطرنشان کرد: تاسی از قرآن و اهل بیت (ع) موجب سعادت و رستگاری انسان‌ها می‌شود.

استاندار هرمزگان بر لزوم برگزاری مراسمات و برنامه‌های مناسب در این ایام تاکید کرد و گفت: در این دهه می‌توان ابعاد مختلف و اهمیت اعیاد قربان و غدیر و موضوع امامت و ولایت را به خوبی تبیین کرد.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *