یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس چرا باید روزانه فیبر کافی دریافت کنیم؟

با دادگاهی کردن مهرجویی، دوباره پزشکان وارد دعوا می‌شوند؟!

دعوای سینماگران با پزشکان در حالی به آرامی گذشته بود و انتقادها از پزشکان پس از کیارستمی در شرایطی رو به کاهش بود که با اصرار پزشکان مبنی بر دادگاهی کردن مهرجویی، این گمانه پررنگ شده است

بازخبر ،دعوای سینماگران با پزشکان در حالی به آرامی گذشته بود و انتقادها از پزشکان پس از کیارستمی در شرایطی رو به کاهش بود که با اصرار پزشکان مبنی بر دادگاهی کردن مهرجویی، این گمانه پررنگ شده که پزشکان این بار به خواست خود، به حرارت این آتش در حال خاموشی بدمند و حواشی تازه برای صنف‌شان به وجود آورند.

به گزارش «تابناک»، هفت روز پس از درگذشت عباس کیارستمی، در مراسمی که برای بزرگداشت کارگردان «طعم گیلاس» برگزار شده بود در کنار صحبت‌های گلایه‌آمیز اهالی سینما، داریوش مهرجویی با صدای بلند اظهارات تند و تیزی درباره پزشکان به زبان آورد.

البته او در میان صحبت‌هایش از کسی نام نبرد اما اظهاراتش آنقد‌ر سنگین بود که پزشکان واکنش گسترده‌ای به آن نشان دادند و حتی یکی از پزشکان بیمارستان جم پلاکاردهای توهین‌آمیزی نسبت به مهرجویی را به دست گرفت که تصاویر آن به سرعت در فضای مجازی منعکس شد. پس از این توهین‌ها این ‌بار نوبت سینماگران بود که از کارگردان «هامون» در فضای مجازی دفاع کنند.

همان زمان وکیل این کارگردان در ۲۸ تیرماه تنها هشدار داد، در صورت تکرار چنین رفتارهایی از سوی هر شخص حقیقی و حقوقی نسبت به موکلش، از طریق قوه قضاییه وارد عمل می‌شود و برخورد جدی خواهد کرد، ولی اما این دعوا به شکل قضایی ادامه نیافت و مهرجویی نیز شکایتی نکرد.

با دادگاهی کردن مهرجویی، دوباره پزشکان وارد دعوا می‌شوند؟!
اکنون مشخص شده، پزشکان قصد شکایت از داریوش مهرجویی و چهره‌های دیگری دارند که به نقد پزشکان در ماه‌های گذشته پرداخته‌اند و سازمان نظام پزشکی نیز هرچند اظهار کرده در این زمینه نقشی ندارد، با این جریان همراه است!

در همین راستا، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه بی‌ادبی و توهین هیج جا پذیرفته نیست،‌گفت: جامعه پزشکی همواره اخلاق‌مدارانه به عنوان بخشی از تأمین کننده امنیت و سلامت کشور به وظایف خود عمل می‌کند.

رضا لاری‌پور تأکید کرده است: هجمه‌های رسانه‌ای و مشکلات پیش آمده در ارتباط با اهانت به پزشکان، همچنین رعایت نکردن گفتمان مناسب توسط برخی افراد دیگر، دلایل جمع‌آوری امضا میان جامعه پزشکی بوده است. همچنین کم‌مهری، ناسپاسی و کم‌دقتی به حرمت پزشکان از دیگر دلایل جمع‌آوری امضا میان جامعه پزشکی بوده است.

لاری‌پور بیان کرد: جامعه پزشکی از مردم جدا نیست، همان طور که جامعه هنری نیز به همین صورت است. در میان جامعه هنری، پزشکان زیادی مشغول فعالیت بوده و عکس این قضیه نیز وجود دارد. این مسئله نشان می‌دهد میان آنها مشکلی وجود ندارد. پزشکان در حال جمع آوری امضا هستند اما رسما در این زمینه نامه‌ای تحویل سازمان نظام پزشکی نشده است. در صورت ارائه این نامه به صورت رسمی جواب آن نیز به صورت رسمی ارائه خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *