اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد
مدیر ژئوپارک قشم:

فعالان حوزه حرا در قشم تجلیل می‌شوند

مدیر ژئوپارک قشم گفت: همزمان با برگزاری همایش ملی ژئوپارک جزیره قشم با محوریت “جنگل حرا، انسان و آینده”، از فعالان حوزه حرا تجلیل می‌شود.

به گزارش بازخبر به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا محسن‌پور با بیان اینکه فعالان حوزه حرا در قشم تجلیل می‌شوند، اظهار کرد: هم‌زمان با برگزاری همایش ملی ژئوپارک جزیره قشم از چهار گروه شامل سازمان‌های مردم‌نهاد، جوامع محلی و کسانی که در حوزه‌های علمی و اجرایی دستاوردهای قابل توجهی در زمینه جنگل حرا دارند، تجلیل می‌شود.

وی تبیین اهمیت و ارزش‌های اکوسیستمی حرا به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست کره، مدیریت بهینه و افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با این حوزه هم‌چون حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و ژئوپارک و در نهایت جلب حداکثری مشارکت جامعه محلی به‌عنوان سه محور اصلی برگزاری این همایش ملی در جزیره قشم برشمرد.

مدیر ژئوپارک قشم اظهار کرد: این همایش ملی به مدت دو روز (اول و دوم شهریور) به همت سازمان منطقه آزاد قشم و با همکاری جمعی از اندیشمندان و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه‌های تهران و هرمزگان با هدف هم‌افزایی در برنامه حفظ اکوسیستم ارزشمند حرا با نگاه به جایگاه ارزشمند جوامع محلی به‌عنوان مهمترین عوامل حفظ و نگهداری جنگل های حرا در حال برگزاری است.

به گفته محسن‌پور، در برنامه روز اول این همایش که در چهار پنل برگزار می‌شود، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان پیرامون اهمیت جنگل حرا و نقش و جایگاه قشم در این حوزه اکوسیستمی سخنرانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: اندیشمندان علمی کشورمان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط  با این همایش آخرین دستاوردها و یافته‌های علمی و عملی خود را در زمینه جنگل‌های حرا ارائه می‌کنند و در کنار این برنامه نمایندگانی از سازمان‌های مردم نهاد، جوامع محلی و نماینده مدرسه کودک و طبیعت نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

مدیر ژئوپارک قشم با بیان اینکه قرار بود همایش جنگل حرا، انسان و آینده، پنجم مرداد ماه مصادف با روز جهانی مانگروها برگزار شود، افزود: با توجه به حضور بازرسان یونسکو جهت ارزیابی آخرین وضعیت ژئوپارک قشم در تاریخ یاد شده، برگزاری این همایش ملی با تاخیر به اول و دوم شهریور ماه تغییر یافت.

همایش ملی ژئوپارک جزیره قشم با محوریت “جنگل حرا، انسان و آینده”، به همت سازمان منطقه آزاد و با حضور جمعی از محققان و اساتید دانشگاهی طی دو روز (دوشنبه و سه شنبه اول و دوم شهریور) همزمان با سالروز تولد ابوعلی سینا حکیم و فیلسوف بنام کشورمان در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم در حال برگزاری است.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *