مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان خبر داد

جمع‌آوری ۶۰۰ تابلوی غیرمجاز در محورهای مواصلاتی هرمزگان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان گفت: ۶۰۰ تابلوی تبلیغاتی فاقد مجوز که به‌صورت غیرمجاز در جاده‌های سطح استان هرمزگان نصب شده بودند در ۶ ماه نخست سال جمع‌آوری شد.

بازخبر ، علیرضا مجرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: نصب تابلوهای اختصاصی و تبلیغاتی بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه در افزایش ایمنی جاده‌ها و ارتقای سطح کیفی آنها و تأمین منابع مالی برای سایر اهداف سازمان و همچنین در منظرآرایی و مبلمان جاده‌ای تأثیر بسزایی داشته است.

وی افزود: در این خصوص اقداماتی در محورهای مواصلاتی در دست بررسی و جانمایی‌های مناسب است که بر اساس اعتبار تخصیص‌یافته با انعقاد قرارداد با پیمانکار مربوطه و هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی و پلیس راه به‌خوبی انجام پذیرفته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان یادآور شد: ضمن شناسایی تابلوهای غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان و اخذ حکم قضایی در سال جاری نسبت به جمع‌آوری ۶۰۰ تابلوی غیر مجاز اقدام شده است و تعداد ۴۶ اخطاریه جهت تمدید قرارداد تابلوها صادر و با هدایت متقاضیان و مکان‌یابی‌های که توسط اعضای کمیته برای نصب تابلوهای اختصاصی مورد درخواست در سطح استان انجام پذیرفته شده است.

مجرد اضافه کرد: مکان‌یابی تابلوهای تبلیغاتی نیز با توجه به فاکتورهای مختلف ایمنی عبور و مرور و ترافیک و همچنین پروژه‌های عمرانی منطقه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل مربوطه برای تعداد ۷۱ تابلوی اختصاصی قراردادهایی را منعقد و در حال به‌روزرسانی است که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری جهت تحقق اهداف سازمان، پیشرفت خوب و مناسبی در این زمینه داشته باشیم.

این مسؤول بیان داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز و نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی فاقد مجوز در حاشیه جاده‌ها در تصادفات و بروز حوادث جاده‌ای نقش بسزایی دارد.

مجرد خاطرنشان کرد: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به واحد بازرگانی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اقدام به اخذ مجوز کنند و همچنین از اصول مکان‌یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و ترافیک آگاهی یابند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان در پایان یادآور شد: تبلیغات در محورهای مواصلاتی، رسانه‌ای منحصربه‌فرد است و تحقیقات نشان می‌دهد نمایش‌های تبلیغاتی نوعی تجارت قانونی و مشروع در کنار جاده‌ها و بخش سازمان یافته‌ای از اقتصاد ملی است که باید در جهت ترویج فرهنگ ایمنی و سلامت، رفاه و آسایش مسافران و کاربران جاده‌ها قرار گیرد.

 

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *