مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

لزوم ایجاد «مهدکودک» در کمپ‌های ترک اعتیاد زنان

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر با اشاره به ابلاغ سیاست‌های رهبری در حوزه خانواده گفت: دولت می تواند با ارائه خدمات بیمه‌ای به خانواده‌های در معرض آسیب، از آنها در برابر بروز مشکلات بیشتر حمایت کند.

بازخبر ،فاطمه دانشور، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در این سیاست‌ها، به بحث آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن نیز در خانواده اشاره شده بود گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی باید به این نکته توجه داشت که اعتیاد، رتبه یک بروز آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده که اگر مرد و پدر خانواده درگیر آسیب‌هایی همچون اعتیاد، زندان و … شود اما در صورت ارائه حداقل حمایت از مادر خانواده، فرزندان آنها می‌توانند به زندگی عادی خود بازگشته و مراحل ترقی را طی کنند افزود: بررسی پرونده‌هایی که در آن دچار آسیب و اعتیاد شده‌اند نشان می‌دهد که در پس آسیب در خانواده، بچه‌ها دچار لطمات و آسیب‌های جبران ناپذیری شده‌اند و حتی از ساده ترین و معمول‌ترین خدمات همچون داشتن شناسنامه و ادامه تحصیل نیز محروم هستند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ بنیان‌های خانواده گفت: دولت باید زیرساخت‌های لازم را در خصوص حمایت از زنان آسیب دیده آماده کند که می‌تواند مهمترین آنها ارائه خدمات بیمه‌ای باشد چرا که در خانواده‌ای که مرد آن به دلیل اعتیاد و یا جرم‌های دیگر خانواده را رها می‌کند، مادر به علت عدم حمایت نیز قطعا دچار صدماتی می‌شود و اگر از این خانواده حمایت‌های لازم صورت نگیرد قطعا آسیب به کودکان نیز سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه زیرساخت‌ها برای درمان معتادان زن آماده نیست اظهار کرد: هنگامی که زنی راضی می‌شود تا نسبت به ترک اعتیاد اقدام کند متاسفانه شاهد نبود کمپ هستیم، این در حالیست که بعضا در کنار این زنان کودک و شیرخوارانی وجود دارند که نمی‌توان آنها را در کمپ‌های فاقد مهدکودک نگهداری کرد که لازم است دولت نسبت به افزایش کمپ ویژه زنان و تجهیز کمپ‌ها به مهدکودک اقدام کند.

دانشور با بیان اینکه نبود مددکار در کنار مادران آسیب دیده باعث بروز مشکلاتی می‌شود گفت: زیرساخت‌ها باید در وزارت رفاه و تامین اجتماعی پیش بینی می‌شد اما با ادغام این وزارتخانه در وزارت کار و تعاون، همه فشارها بر دوش بهزیستی گذاشته شده است و بهزیستی از پس این همه مشکلات به دلیل کمبود منابع و نیرو برنمی‌آید که لازم است دولت با ارائه اجازه به بهزیستی برای جذب نیرو و مددکار به آنها کمک کند.

وی با بیان اینکه تصمیمات مقطعی ضربات جبران ناپذیری به خانواده‌های در معرض آسیب می‌زند خاطر نشان کرد: بارها شنیده‌ایم که مردان معتاد توسط مراجع انتظامی و قضایی جمع آوری می‌شوند اما آیا مسئولان از خود سوال پرسیده‌اند که با نگهداشتن مرد خانواده در کمپ چه بلایی بر سر زن و کودک آنها می‌آید؟ و لازم است حداقل حمایت‌ها از این خانواده‌ها انجام بگیرد.

وی در پایان افزود: ارائه بیمه به این خانواده‌ها و ارتقاء زیرساخت‌های بهزیستی برای حمایت از خانواده‌های در معرض آسیب می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد در خانواده‌ها داشته باشد.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *