هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
خرید اقلام مورد نیاز صنایع هرمزگان باید از خود استان تأمین شود خسارت سوسک شاخدار در حاجی آباد/احتمال آلودگی سوسک حنایی وجود دارد؟ خسارت مالی و علت آتش سوزی ارتفاعات پارسیان در دست بررسی است کسب رتبه برتر دادگستری استان هرمزگان در کشور

هجوم شن و ماسه های روان معضلی بر سر راه ارتباطی روستاهای ساحلی لیردف

تنها راه ارتباطی روستاهای ساحلی بخش لیردف شهرستان جاسک با در معرض بودن و هجوم شن و ماسه های روان، اخیر سبب بروز ناهمواری های در این مسیر ارتباطی و منجربه ایجاد اختلال در تردد و حمل و نقل مردم ساحلی بخش لیردف شده است.

 بازخبر/ وضعیت ناهموار راه ارتباطی روستا های ساحلی کرتی، آبکوهی، کلیرک، توگنجک، تلک، لیرک بخش لیردف را درگیر ساخته و ضمن ابراز بسیاری از نارضایتی ها، مردم این روستا های حاشیه ساحل خواستار رفع و بهبود راه ارتباطی فوق شدند.

در همین زمینه رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاسک در گفت و گو با ایسنا، از مرتفع سازی مشکل راه ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف خبرداد و افزود: جاده مذکور یک جاده قدیمی و فرسوده است که چندین بار توسط اکیپ راهداری شهرستان جاسک لکه گیری و مرمت گردیده که متاسفانه به علت هجوم شن های روان به سطح جاده و رفتن ماسه در چاله ها باعث شده آسفالت چسبندگی خود را در چاله ها از دست بدهد و این کار را مشکل کرده است.

رسول بخش حاتمی پور ادامه داد: این راه ارتباطی از سمت روستاهای کاشی، کرتی آبکوهی، کلیرک تعریض و بهسازی شده است و  مردم مشکلی در تردد و ایاب و ذهاب نداشته و هم اکنون از جاده ای جدید احداث تردد می کنند و فقط باقیمانده جاده احداثی جدید از روستای بیاهی تا ونک متوقف است.

وی اظهار کرد: در سال ۹۷ از مسیر شهرلیردف، کرتی ،پیوشک تا نرسیده به روستای ونک به طول ۱۲ کیلومتر روکش آسفالت شده و مقداری از مسیر که جزء جاده قدیمی محسوب می شود نیاز به لکه گیری و مرمت دارد که بزودی انجام می شود.

طی روز های اخیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاسک نسبت به بازگشایی و پاکسازی کامل مسیر ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف اقدام کرده و این اقدام به طور مقطعی انجام و برای تداوم این اقدام نیازمند همکاری فراگیر تر از سوی منابع طبیعی استان هرمزگان است که نسبت به عملیات نهال کاری و ریگ پاشی اهتمامی جدی بورزد.

به گزارش ایسنا، بخش لیردف با جمعیت بالغ بر ۲۰ هزار نفر در شرقی ترین ناحیه مرزی استان هرمزگان در شرق شهرستان جاسک واقع شده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.