هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شکایت الاهلی از استقلال به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز! حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران – کوبا در بندرعباس آغاز شد هرمزگان مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کرد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان:

خشک شدن دریاچه پشت سد چلوگهره تلفاتی در بین آبزیان و پرندگان به همراه نداشت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: پس از خشک شدن دریاچه پشت سد چلوگهره، به جز از دست رفتن تعداد اندکی ماهی که مربوط به طرح پرورش ماهیان گرمابی است، خوشبختانه تلفاتی از سایر گونه‌های آبزی و پرندگان رویت نشد.

بازخبر/  حبیب مسیحی تازیانی در گفت و گو با ایسنا، افزود: در پی انتشار خبری با عنوان فاجعه زیست محیطی در محدوده سد چلوگهره واقع در بخش فین شهرستان بندرعباس کارشناسان این اداره کل به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش تیم اعزامی، دریاچه پشت سد کاملاً خشک شده است اما به جز از دست رفتن تعداد اندکی ماهی که مربوط به طرح پرورش ماهیان گرمابی بوده و تحت مدیریت اداره کل شیلات است، خوشبختانه تلفاتی از سایر گونه های آبزی و پرندگان رویت نشد.

مسیحی اضافه کرد: بنا بر اعلام شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان با وجود کاهش شدید بارندگی در استان هرمزگان و در پی آن کاهش میزان آورد سد، خشک شدن دریاچه آن پس از مدتی قابل انتظار و طبیعی است و تنها پس از خشک شدن دریاچه، دریچه تخلیه گر تحتانی نمایان شده است.

وی با بیان اینکه مسلم است که از دست رفتن این منبع آبی برای ساکنین حوزه سد و سایر زیستمندان وابسته به آن چالش بزرگی را در آینده به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: از آنجا که تخلیه آب به تازگی صورت گرفته و رسوبات انباشته شده موجود در بستر دریاچه سد هنوز کاملاً خشک نشده است، قدم نهادن بر روی این بستر گلی و چسبناک می تواند بسیار خطرناک باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در پایان عنوان کرد: ضروری است این نکته مورد توجه ساکنین روستاهای همجوار قرار گرفته و از نزدیک شدن احشام به محدوده مذکور نیز ممانعت به عمل آید.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.