هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شکایت الاهلی از استقلال به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز! حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران – کوبا در بندرعباس آغاز شد هرمزگان مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کرد

گلایه سازمان جهانی بهداشت از نابرابری در توزیع بین المللی واکسن کرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: کشورهای ثروتمند تاکنون بیشترین میزان از واکسن تولید شده کووید-۱۹ را دریافت کرده اند.

بازخبر/   “تدروس آدهانوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: بیش از ۸۷ درصد از ۷۰۰ میلیون دوز واکسن کروناویروس که در جهان توزیع شده توسط کشورهای ثروتمند دریافت شده است.

وی افزود: به طور میانگین از هر چهار نفر در کشورهای ثروتمند یک نفر حداقل یک دوز از واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده و این درحالیست که در کشورهایی با میزان درآمد پایین و فقیر این رقم به ازای هر ۵۰۰ نفر تنها یک نفر است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه عدم تعادل شوک آوری در نحوه توزیع جهانی واکسن مشاهده می شود به برنامه کواکس اشاره و بیان کرد: کواکس مکانیزم قوی است که می تواند واکسن تولید شده را سریعتر و با کارایی بیشتری نسبت به دیگر مکانیزم ها توزیع کند.

وی تاکید کرد: تاکنون حدود ۳۸ میلیون دوز از طریق برنامه کواکس در سراسر جهان توزیع شده است که حدود ۰.۲۵ درصد جمعیت جهان را پوشش می دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، آدهانوم همچنین کشورهایی را که قصد دارند به طور مستقیم و نه از طریق سازوکار کواکس واکسن به کشورهای دیگر اهدا کنند مورد انتقاد قرار داد و گفت: این اقدامات دوسویه، خطر شعله ور شدن آتش نابرابری در روند توزیع واکسن را به همراه دارد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.