هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
«فعالیت‌های صیادی» علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک اعلام شد راه اندازی خط تولید واکسن کووید ۱۹ قبل از کارآزمایی های بالینی تخلیه دو نگله سنگین ۲۲۲ تنی در بندر شهید رجایی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت شناسایی و نظارت بر حمل بار در شهر

از تغییر رنگ شهر بندرعباس تا وخامت حال ۸ کرونایی در هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت:وضعیت شهرستان بندرعباس از زرد به نارنجی تغییر کرد تا به همراه بندرخمیر دومین شهر نارنجی هرمزگان لقب بگیرد.

بازخبر/دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه شهرستان بندرعباس از وضعیت زرد به نارنجی تغییر کرد، افزود: با افزایش بستری شدن بیماران کرونایی در هرمزگان شهرستان بندرعباس از وضعیت زرد به نارنجی تغییر کرد.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۱۳۶ بیمارکرونایی دیگر نسبت به روز گذشته ۱۶۶ درصد میزان بیماران بستری در بیمارستان‌های استان افزایش یافته است.

نوروزیان با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷۵ بیمار با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۳۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه وحال ۸ نفر هم وخیم است، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که دو فوتی هم استانی و دیگری مسافر شهر اهواز بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه فوتی‌ها ۳ خانم با میانگین سنی ۵۴ تا ۸۱ ساله بودند، اضافه کرد: با فوت این دو هم استانی جمع جانباختگان کرونایی به ۱۰۵۹ نفر رسید.

وی با اشاره به فوت یک مسافر در جمع فوت شده‌های استان، بیان کرد: مردم از سفر کردن در این روزهای پیک بیماری کرونا خودداری کنند.

نوروزیان با بیان اینکه هرمزگان و به خصوص شهر بندرعباس از نظر آماری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، خاطرنشان کرد: شمار بستری‌ها در استان در این هفته نسبت به هفته گذشته ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در ۴۸ ساعت گذشته دو بخش کووید به ظرفیت ۲۰ تخت در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس راه اندازی شده است، اضافه کرد: افزایش شمار مبتلایان و بستری‌ها نشان می‌دهد که استان در وضعیت حاد و قرمز قرار دارد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.