هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
«فعالیت‌های صیادی» علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک اعلام شد راه اندازی خط تولید واکسن کووید ۱۹ قبل از کارآزمایی های بالینی تخلیه دو نگله سنگین ۲۲۲ تنی در بندر شهید رجایی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت شناسایی و نظارت بر حمل بار در شهر

فاز نخست طرح آبرسانی از سد سهران به گوهران آماده بهره برداری

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از آمادگی برای افتتاح فاز نخست آبرسانی از سد سهران بشاگرد به گوهران با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانسی و با حضور استاندار هرمزگان در روزهای آتی خبر داد.

بازخبر/امین قصمی صبح امروز (۱۰ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح با هدف ایجاد منابع پایدار آبی در شرق هرمزگان اجرایی شده است، اظهار کرد:  با بهره‌برداری از این طرح شهر گوهران و ۵۷ روستای مسیر با جمعیتی برابر ۲۲ هزار نفر  از آب شرب پایدار بهره‌مندخواهند شد.

وی با اشاره به هزینه های انجام شده در این پروژه مهم یادآور شد: تاکنون ۴۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولت در بخش ملی و استانی و ۳۲۰ میلیارد ریال نیز از محل کمکهای دفتر مقام معظم رهبری هزینه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان امام «ره»، برای اجرای فاز نخست طرح آبرسانی از سد سهران به گوهران را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد که تا کنون ۳۹ میلیارد ریال آن تامین شده است، تصریح کرد:  با تکمیل این طرح در شرق استان تابستان کم تنشی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در خصوص جزئیات این طرح عنوان کرد: حجم عملیات این طرح شامل ۴۲ کیلومتر طول کلی کلکتور، سه باب ایستگاه پمپاژ اصلی، ۲۰ باب مخازن ذخیره با ظرفیت ۳۳۳۰ متر مکعب و دبی مصرفی و ظرفیت خط انتقال نیز ۶۵ لیتر بر ثانیه است.

قصمی در ادامه از افتتاح فاز نهایی سامانه شیرین سازی، انتقال و ذخیره آب شرب کلان شهر بندرعباس به دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانسی و با حضور استاندار هرمزگان در روزهای آتی خبر داد و گفت:  این سامانه شامل  تکمیل فاز نهایی آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی ، خط انتقال ۳۳ کیلومتر از آب شیرین کن بندرعباس  تا مخازن داماهی به قطر ۱۴۰۰ میلی متر و مخازن ۳۰ هزار مترمکعبی داماهی بوده  که آماده بهره برداری است.

مدیرعامل آبفا استان در پایان با اشاره به اینکه اعتباز هزینه شده برای اجرا وتکمیل سامانه شیرین سازی، انتقال و ذخیره در مجموع ۱۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است، عنوان کرد: با بهره برداری از این سامانه منابع آبی کلان شهر بندرعباس از پایداری کامل برخوردار خواهد شد و سهم این کلان شهر از منابع آب های زیرزمینی و سطحی کاهش می یابد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.