هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
فوت ۵ نفر و ۱۴ مصدوم در تصادف اتوبوس با کامیون در رودان ثبت ۷ اثر از هرمزگان در فهرست آثار ناملموس کشور دستفروشی در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع / ۱۹ تاکید وزارت بهداشت به دستفروشان ۲۰ پروژه دریایی و بندری در هرمزگان افتتاح می شود

آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های هرمزگان اعلام شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های هرمزگان را اعلام کرد.

بازخبر/ فاطمه نوروزیان، صبح امروز (۳ اسفندماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهرهای بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان، قشم، میناب، حاجی‌آباد، جاسک، هرمز و کیش استان هرمزگان، در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. شهرستان بستک به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در وضعیت نارنجی قرار داشته و شهرستان‌های ابوموسی، بندرعباس، رودان، بشاگرد و سیریک  نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه اکنون استان در وضعیت شکننده کرونا قرار دارد و احتمال طغیان دوباره وجود دارد، افزود: به علت ابتلای تعدادی از ساکنین روستای هیزبندگان از توابع بخش رودخانه در شهرستان رودان به بیماری کووید۱۹، برابر مصوبه ستاد مدیریت مقابله با کرونا شهرستان رودان و به دستور دکتر غلامپور، فرماندار این شهرستان، ممنوعیت ورود و خروج به این روستا تا اطلاع ثانوی، اعلام و روستا قرنطینه شد.

وی با بیان اینکه کلاس‌های درس در این روستا تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، تصریح کرد: کلیه افرادی که تست کرونا آن‌ها مثبت اعلام‌ شده است نیز باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند و با اشخاصی که قرنطینه را نقض کنند، برخورد قضایی خواهد شد.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی؛ عنوان کرد: عادی انگاری و سهل‌انگاری، دلیل اصلی ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر در شهرستان رودان و به‌خصوص این روستا بوده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.