هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
فوت ۵ نفر و ۱۴ مصدوم در تصادف اتوبوس با کامیون در رودان ثبت ۷ اثر از هرمزگان در فهرست آثار ناملموس کشور دستفروشی در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع / ۱۹ تاکید وزارت بهداشت به دستفروشان ۲۰ پروژه دریایی و بندری در هرمزگان افتتاح می شود
یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی:

مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کودکان چاق بیشتر است/کنترل وزن در کودکان ضرورت دارد

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: تحقیقات ثابت کرده است که ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کودکان چاق به مراتب بیشتر از کودکان با وزن نرمال است.

بازخبر/ مژده آزور در گفت و گو با ایسنا به بیان اصول تغذیه سالم در کودکان پرداخت و افزود: سن ابتلا به بیماری‌های مزمن در سال های اخیر در کشور کاهش پیدا کرده است و سرمنشا بروز این بیماری‌ها سبک زندگی به خصوص تغذیه ناسالم است.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات ثابت کرده است که ابتلا ومرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کودکان چاق به مراتب بیشتر از کودکان با وزن نرمال است و همین موضوع اهمیت کنترل وزن در کودکان را دوچندان می کند.

آزور در ارتباط با اهمیت مصرف صبحانه عنوان کرد: صبحانه مهمترین وعده غذایی در کودکان است و حذف آن موجب پرخوری در وعده ناهار و در نهایت اضافه وزن کودکان می‌شود.

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس اضافه کرد: مصرف میان وعده در کنترل اشتها کودکان و جلوگیری از ریزه‌خواری نقش مهمی دارد، که از میان وعده‌های سالم  به، میوه‌های تازه، میوه‌های خشک مانند توت و انجیر خشک، نان و پنیر و خرما ، نان و پنیر سبزی، فرنی، پنکیک و … می‌توان اشاره کرد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.