هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
فوت ۵ نفر و ۱۴ مصدوم در تصادف اتوبوس با کامیون در رودان ثبت ۷ اثر از هرمزگان در فهرست آثار ناملموس کشور دستفروشی در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع / ۱۹ تاکید وزارت بهداشت به دستفروشان ۲۰ پروژه دریایی و بندری در هرمزگان افتتاح می شود

بهره‌برداری از بازار دائم صنایع دستی بندرعباس تا پایان سال جاری

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس گفت: در تلاش هستیم بازار دائمی صنایع دستی تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری شود.

بازخبر/  علی پاسلارزاده صبح امروز(۲۷ بهمن ماه) در بازدید از محل بازار دائمی صنایع دستی بندرعباس، اظهار کرد: یکی از اهداف پیوستن بندرعباس به شبکه جهانی شهرهای خلاق، توسعه اقتصاد خرد و رونق‌بخشی به این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه بازار قدیم ماهی‌فروشان بندرعباس در حال تبدیل شدن به بازار دائمی صنایع‌دستی است، افزود: این اقدام در راستای اهداف شهر خلاق بندرعباس و به منظور گسترش صنایع دستی و آیین های سنتی در حال انجام است.

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس با بیان اینکه بازار دائم صنایع دستی بندرعباس تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: این بازار دائمی در محل بازار پیشین ماهی فروشان آغاز به کار خواهد کرد و با راه‌اندازی آن، کارآفرینان صنایع دستی، همزمان می‌توانند محصولات خود را ساخته، به نمایش گذاشته و به فروش برسانند.

وی با اشاره به اینکه در این بازار، غرفه هایی مختص آموزش و ساخت صنایع‌دستی بندرعباس بویژه صنایع دستی دریایی، اختصاص می یابد، تصریح کرد: با راه اندازی این بازار دائمی، به یکی دیگر از اهداف پیوستن به شبکه جهانی شهرهای خلاق نزدیک می شویم.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: این محل می‌تواند به عنوان یک جاذبه جدید و قابل توجه در جذب بیشتر گردشگر ایفای نقش کند.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش های منطقه سه شهرداری در راستای صنایع دستی و آیین های سنتی شهر خلاق بندرعباس، گفت: رونق کسب و کار خانوارها و افزایش درآمد کارآفرینان صنایع دستی از عمده اهداف شهرداری بندرعباس در حوزه اجتماعی شهر خلاق است.

احمد پایدار افزود: با راه اندازی بازار دائم صنایع دستی تا پایان امسال، گامی مهم در گسترش صنایع دستی و آیین های محلی این شهر برداشته می شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.