هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله برای تست واکسن کرونای “کووپارس” ثبت نام کنند صحبت‌های ۳ داوطلبی که واکسن “کووپارس” را تزریق کردند مرکز نگهداری معتادان متجاهر در بندرعباس به زودی راه اندازی می شود تلاش اتاق بازرگانی بندرعباس برای رفع مشکل صادرات گوجه فرنگی

از قرنطینه روستای درواخانی بندرخمیر تا انجام ۱۴۱۲ تست کرونا در بندر پهل

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر از قرنطینه کامل روستای درواخانی به دلیل افزایش موارد مثبت کرونا خبر داد.

دکتر احمد چنگایی صبح امروز (۲۶ بهمن ماه) با اعلام این خبر، افزود: قرنطینه این روستا با توجه به افزایش موارد مثبت ابتلا به کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کووید١٩ در شهرستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه دستور قرنطینه کامل این روستا را با هماهنگی فرماندار و رییس ستاد کرونای شهرستان بندرخمیر صورت گرفته است، تصریح کرد: عمده دلیل موارد افزایش بیماری در این روستا، فصل برداشت محصولات کشاورزی و رفت و آمد افراد غیر بومی وکارگران کشاورزی به این روستا است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: از ابتدای طرح تشدید کنترل مبادی ورودی استان تا ۲۳ بهمن ماه سال جاری ۱۴۱۲ مورد نمونه تست سریع کووید ۱۹ در ایستگاه نمونه گیری بندرپهل، از مسافرینی که قصد عزیمت به جزیره قشم را داشتند، انجام شد.

چنگایی با بیان اینکه اجرای این طرح با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ است، افزود: این طرح در قالب ۴ تیم ۶ نفره روزانه دو تیم بصورت شیفت بندی در دو نوبت صبح، عصر و شب در ایستگاه نمونه گیری بندرپهل غربالگری و نمونه‌گیری از مسافرین را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه طی بازدید شبانه روزی که در طول این مدت از اجرای طرح در ایستگاه نمونه گیری اسکله بندرپهل صورت گرفت، اظهار کرد: با توجه به حجم بالای ورود مسافر و گردشگر، مشکلات و چالش های آن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و راهکارهای مناسب جهت اجرای بهتر طرح همچنین سرعت و افزایش نمونه گیری از مسافرین به تیم های مستقر در ایستگاه نمونه گیری ارائه شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.