هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
محکومیت مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه‌ای روحانی: تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیریم نتایج مرحله اول مسابقات استانی مناظره دانشجویان هرمزگان مشخص شد پروژه صیانت از زیست بوم دریا در هرمزگان کلید خورد
با حضور سفیر کشورمان

نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده‌ای ایران و قزاقستان برگزار شد

نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 بازخبر/  این نشست در پی نشست قبلی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹ برگزار شد که در آن دو کشور در مورد آغاز فعالیت کشتی های رو- رو موافقت کردند.

این نشست بلافاصله پس از آغاز فعالیت و حرکت کشتی رور-رو بین بندر امیرآباد و بندر کوریک برگزار شد.  اولین کشتی رو-رو کامیونی از مبدا بندر امیرآباد چند روز پیش وارد بندر کوریک قزاقستان گردید.
در این نشست دو طرف بر لزوم تداوم سفرهای دریایی کشتی های رو-رو  بین بنادر ایران و قزاقستان تاکید و بر عزم خود برای افزایش اعطای تسهیلات متقابل برای ارائه تخفیف های بندری، افزایش حجم بار، تسهیل صدور روادید برای رانندگان و کاهش زمان تخلیه و بارگیری کشتی تفاهم کردند.
مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان که در این نشست حضور داشت بر اهمیت تداوم موفقیت آمیز تردد کشتی های رو- رو بین ایران و قزاقستان تاکید کرد و آغاز این فعالیت را مرهون هماهنگی میان وزارت امور خارجه، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی، بندر امیرآباد، سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای، بخش خصوصی و دیگر نهادهای ذیربط کشورمان و هم چنین قزاقستان دانست. وی از همه کسانی که در این زمینه فعالیت کردند قدردانی کرد و عزم سفارت و وزارت امور خارجه برای حمایت به منظور تداوم موفقیت آمیز این اقدام را اعلام کرد.
روسای هیات های مذاکره کننده توافق کردند به منظور پیگیری و اجرای موضوعات مطروحه، ماهانه نشست های مشترک برگزار کنند.
لازم به ذکراست در نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، خسرو سرایی مدیر کل ترانزیت، لجستیک و موافقتنامه های سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران کل بنادر انزلی، امیر آباد و نوشهر، نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  نماینده انجمن شرکت های حمل و نقل و همچنین نمایندگان وزارت امور خارجه از سوی جمهوری اسلامی ایران و خیرالدین نورکنوف معاون کمیته حمل و نقل وزارت صنعت و توسعه زیربنایی و دیگر مدیران بخش های حمل ونقل حضور داشتند که از سوی جمهوری قزاقستان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.